Kalisz: Były prezydent chce zostać senatorem. Jego stowarzyszenie mówi “nie”

Janusz Pęcherz, były prezydent Kalisza, a obecnie przewodniczący rady miasta, postanowił wystartować do senatu z ramienia Koalicji Obywatelskiej. Sęk w tym, że Stowarzyszenie Samorządny Kalisz, którego jest członkiem, deklaruje, że nie popiera żadnej partii.

Samorządny Kalisz wydał nawet w tej sprawie oświadczenie, w którym informuje – jak podaje Radio Poznań, że jest stowarzyszeniem apolitycznym i nie udziela poparcia żadnemu z kandydatów. Podobno oświadczenie podpisali wszyscy członkowie stowarzyszenia – ale Janusz Pęcherz twierdzi, że on niczego takiego nie podpisał, bo nawet nie wiedział, że takie oświadczenie jest.

Zresztą jego zdaniem apolityczność stowarzyszenia nie wyklucza współpracy z partiami politycznymi – a jemu akurat z PO współpracowało się bardzo dobrze podczas prezydenckiej kadencji. Dlatego przyjął propozycję Koalicji Obywatelskiej startu w wyborach do senatu, choć wcześniej wcale tego nie planował. Powód jest jeszcze jeden – jeśli uda mu się wejść, to ma nadzieję,.że przypilnuje, by ustawy wychodzące z sejmu nie były uchwalane w nocy…

Janusz Pęcherz był prezydentem Kalisza przez trzy kadencje (2002-2014). W ostatnich wyborach sam nie wystartował, ale poparł kandydata stowarzyszenia Krystiana Kinastowskiego, który wygrał wybory. Pęcherz  został przewodniczącym rady miasta. Jego kandydaturę poparła koalicja stowarzyszeń Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza, a także PiS, natomiast przeciwko – co ciekawe – byli radni Koalicji Obywatelskiej.

Radio Poznań, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze