katedra Kalisz fot. FB

Kalisz: Były ksiądz Arkadiusz H. znany z filmu “Zabawa w chowanego” usłyszał zarzuty

Akt oskarżenia trafił już do sądu, poinformował Onet.pl – po dwóch latach śledztwa prowadzonego przez pleszewską prokuraturę. W śledztwie ujawniono kolejne ofiary byłego księdza, jednak śledztwo w sprawie kilku zgłoszeń zostało umorzone z powodu przedawnienia.

Przypomnijmy, że film braci Sekielskich “Zabawa w chowanego” to historia dwóch braci wykorzystywanych przez tego samego księdza – Arkadiusza H. i braku reakcji władz diecezji kaliskiej, które były o tym poinformowane – między innymi Edwarda Janiaka, biskupa diecezji.

Po premierze filmu biskup został odsunięty od zarządzania diecezją, ale do dziś nie przyznał się do tego, że wiedział o pedofilii księdza – chociaż matka jednej z ofiar twierdzi, że powiedziała mu o tym osobiście i wręczyła list, w którym wszystko zostało dokładnie opisane. I chociaż w filmie mówi o tym sam Arkadiusz H.

Wcześniej pleszewska prokuratura odmówiła wszczęcia postępowania w sprawie biskupa diecezji kaliskiej, Edwarda Janiaka – chodziło o ukrywanie pedofilii – bo uznała, że nie zostało tu popełnione żadne przestępstwo.

el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze