Kalisz: Biskup Janiak prosi o wsparcie wiernych. Z powodu „medialnej nagonki”

katedra Kalisz fot. FB
Taki list został w niedzielę odczytany w kościołach diecezji kaliskiej podczas mszy. Wspomniana w nim medialna nagonka to między innymi film braci Sekielskich, w którym pada oskarżenie wobec biskupa o tuszowanie pedofilii.

Biskup Edward Janiak jest jednym z bohaterów filmu „Zabawa w chowanego”. Film przedstawia historię byłego księdza Arkadiusza H., pedofila z diecezji kaliskiej. Biskup miał wiedzieć o jego wyczynach, powiedzieli mu o tym rodzice dzieci, ale nic z tym nie zrobił, próbował jedynie zatuszować sprawę. W filmie przyznaje to sam były ksiądz i rodzice dzieci.

List polecił księżom odczytać biskup pomocniczy Łukasz Buzun. Czytamy w nim między innymi: „Proszę także szczególnie o modlitwę w tym czasie medialnej nagonki na moją osobę, abym uświęcony niewidzialną mocą Ducha Świętego, mógł zawsze służyć Bogu Żywemu przez miłość i służbę ofiarną, której Chrystus jest początkiem, środkiem i dopełnieniem:”.

Biskup twierdzi, że padł ofiarą medialnej nagonki, z tego powodu nie przeprowadził 23 maja święceń kapłańskich, jakie odbyły się w kaliskiej katedrze. Jednak Watykan jest najwyraźniej innego zdania: papież nakazał arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu przeprowadzić dochodzenie w tej sprawie.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: