kontrola fot. policja

Kalisz: 48 godzin – i 16 kierowców straciło prawa jazdy

Podczas minionego weekendu kaliscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 16 nieodpowiedzialnym kierowcom. Wszyscy jechali w obszarze zabudowanym z prędkością ponad 100 km/h.

Stan epidemii nakłada na policjantów dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie ludzi. Pomimo zaangażowania w walkę z koronawirusem, wciąż jednak realizują dotychczasowe obowiązki związane z zapewnieniem bezpieczeństwa mieszkańcom naszego regionu.

Jednym z głównych zadań jest ograniczenie poważnych w skutkach zdarzeń drogowych, poprzez wyciąganie konsekwencji w stosunku do nieodpowiedzialnych kierowców, łamiących przepisy. Niestety, nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że brawura, nadmierna prędkość i przecenianie własnych umiejętności, to najczęstsze przyczyny wypadków drogowych.

Policjanci drogówki niemal każdego dnia zatrzymują do kontroli kierowców, którzy rażąco przekroczyli dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym. W miniony weekend, aż 16 takich kierowców straciło prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą tego zestawienia okazał się 26-letni mieszkaniec Kalisza zatrzymany do kontroli w piątek, na terenie miasta. Mężczyzna w miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie do 60 km/h jechał z prędkością, aż 127 km/h!

Za zlekceważenie przepisów ruchu drogowego, funkcjonariusze nałożyli na wszystkich kierujących mandaty oraz punkty karne. Zgodnie z obowiązującymi przepisami kierowcom zatrzymano dokumenty prawa jazdy. Będą je mogli odzyskać dopiero za 3 miesiące.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze