Kaliska Grupa Eksploracyjna wykopała przedwojenną maszynę do szycia. I to Singera!

Kaliska Grupa Eksploracyjna z Singerem fot. KGE FB

Takiego odkrycia nie spodziewali się członkowie Kaliskiej Grupy Eksploracyjnej, którzy w drugi dzień świąt wybrali się na rekonesans w teren. Znaleźli przedwojenną maszynę do szycia marki Singer, którą prawdopodobnie ktoś zakopał.

Członkowie grupy wybrali się do jednego z lasów Nadleśnictwa Kalisz jeszcze w czasie świąt. Nie spodziewali się takiego znaleziska.
„Ktoś tu przybrał na wadze po świętach? Nie możecie się wcisnąć w Wasze moro? Mamy na to sposób!” – opisywali z humorem swoją motywację. – „W drugi dzień świąt wraz z przyjaciółmi grupy sprawdzaliśmy naszą najnowszą zgodę i znaleźliśmy coś co może Wam pomóc. Marcin z naszej grupy natrafił na dość obszerny sygnał. Okazało się, że sygnał ten to nic innego, jak przedwojenna maszyna do szycia SINGER, najprawdopodobniej model 29K56”.

Wszystko wskazuje na to, że maszyna została zakopana celowo: nie jest zniszczona ani zdekompletowana, a niektóre jej elementy zostały zabezpieczone. Dlaczego jej właściciel postanowił zakopać tak cenny przed wojną sprzęt? Może właśnie powodem była trwająca wojna? Nie wiadomo. Z pewnością jednak to niezwykle interesujące znalezisko – i daje nadzieję, że następne na tym terenie będą równie ciekawe. Trzymamy kciuki!

 

Podziel się:

Ostatnio dodane: