Kalendarz roku szkolnego 2019/2020

Lekcje w nowym roku szkolnym rozpoczną się 2 września i zakończą 26 czerwca. Ferie zimowe rozpoczną się 13 stycznia od pięciu województw.

Zgodnie z rozporządzaniem w sprawie organizacji roku szkolnego zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września. W tym roku będzie to poniedziałek, drugiego.

Zimowa przerwa świąteczna tradycyjnie potrwa od 23 do 31 grudnia, a wiosenna przypadnie w dniach od 9 do 14 kwietnia.Dwutygodniowe ferie zimowe rozpoczną się 13 stycznia od województw: lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Od 20 stycznia do 2 lutego odpoczywać będą uczniowie z podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a od 27 stycznia do 9 lutego z kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego. Jako ostatni od 10 lutego przerwę od nauki będą mieli w Dolnośląskiem, Mazowieckiem, Opolskiem i Zachodniopomorskiem.

Terminy egzaminu ósmoklasisty i matur ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zajęcia dydaktyczno-wychowawcze zakończą się 26 czerwca.

PAP, el

Daj znać innym

Dodaj komentarz

avatar