Kadra Warty Poznań na obóz w Grodzisku Wlkp.

22 zawodników znalazło się w kadrze pierwszej drużyny Warty Poznań na obóz przygotowawczy, który w sobotę rozpocznie się w Grodzisku Wlkp.

Na liście znalazły się nazwiska trzech nowych zawodników „Zielonych”: Michała Jakóbowskiego, Huberta Sobola i Michała Żebrakowskiego. Do Grodziska Wlkp. pojedzie też testowany przez Wartę Poznań ukraiński pomocnik Serhij Napołow. Nową twarzą w drużynie jest 16-letni Kajetan Szmyt z zespołu juniorów młodszych „Zielonych”. Nastoletni pomocnik trenuje z drużyną od początku okresu przygotowawczego i występuje w sparingach.

Poza kadrą są Paweł Piceluk i Niklas Zulciak, którzy już w grudniu ubiegłego roku znaleźli się na liście transferowej i mają wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. Niklas Zulciak był w styczniu na testach w dwóch klubach niższych lig niemieckich, ale nie podpisał tam kontraktu. I raczej nie podpisze, bo okno transferowe w Niemczech zamknie się dzisiaj.

Ponadto trener Petr Nemec zdecydował, że w kadrze na obóz zabraknie miejsca dla Nikodema Fiedosewicza. – Nikodem dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu, w którym wiosną będzie miał większe szanse na regularne występy. Jest to bardzo istotne dla dalszego rozwoju 20-letniego gracza, który jest jeszcze młodzieżowcem – mówi dyrektor sportowy Warty Poznań Dawid Frąckowiak.

Kadra na obóz nie jest zamknięta. Niewykluczone, że do „Zielonych” ktoś jeszcze dołączy przed lub w trakcie pobytu drużyny w Grodzisku Wlkp. W czasie trwania obozu zespół Petra Nemca rozegra trzy sparingi – z Chrobrym Głogów (2 lutego w Grodzisku o godz. 12), Widzewem Łódź (6 lutego w Uniejowie o godz. 12) i na zakończenie zgrupowania z KKS Kalisz (9 lutego o godz. 11.30 w Grodzisku).

Kadra Warty Poznań na obóz w Grodzisku Wlkp. (2-9 lutego)

Bramkarze: Adrian Lis, Tomasz Laskowski.
Obrońcy: Tomasz Dejewski, Radosław Jasiński, Bartosz, Kieliba, Jakub Kiełb, Grzegorz Szymusik, Mateusz Wypych.
Pomocnicy: Krzysztof Biegański, Adrian Cierpka, Wojciech Fadecki, Michał Grobelny, Michał Jakóbowski, Robert Janicki, Bartosz Kaluba, Adrian Laskowski, Artur Marciniak, Serhij Napołow, Kajetan Szmyt.
Napastnicy: Hubert Sobol, Łukasz Spławski, Michał Żebrakowski.

Źródło: Warta Poznań

Podziel się:

Ostatnio dodane: