Kaczyński: Wielkopolska ma się czym pochwalić!

W zorganizowanej przez Prawo i Sprawiedliwość konwencji PiS nie zabrakło wielu ciepłych słów o Wielkopolsce. Udział w niej wzięli między innymi Jarosław Kaczyński i Mateusz Morawiecki.

 – Polska powstała w Wielkopolsce i tutaj przez jakiś czas mieściło się jej centrum – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości. – Przypomnę, że ta ziemia była przez stulecia fundamentem finansowym Polski. Można powiedzieć, że Wielkopolska ma się czym pochwalić! Możecie być ze swojej tradycji dumni, nawet bardzo dumni.

Następnie prezes PiS poświęcił więcej uwagi sytuacji Poznania. Kaczyński zauważył, że stolica Wielkopolski się rozwija, ale jak podkreślił – ten rozwój jest zbyt wolny. Były premier zna jednak lekarstwo na problemy naszego miasta: – Prezydent Poznania musi być obiektywny i kompetentny. Musi wiedzieć jak odnieść sukces… My mamy takiego kandydata!

Prezesowi PiS chodziło oczywiście o Tadeusza Zyska, kandydata na urząd Prezydenta Poznania z poparciem tej partii. – Tak wielu poznaniaków wierzy w dobrą zmianę – stwierdził Zysk. – Dziękuję wszystkim za wsparcie! Razem rozpoczniemy dobrą zmianę w Poznaniu i Wielkopolsce.

W dalszej części wystąpienie Tadeusz Zysk krótko przedstawił swoje najważniejsze cele oraz zwrócił uwagę na problemy miasta. Wśród głównych wymienił dostępność mieszkań. Jak stwierdził Poznań potrzebuje co najmniej 20 tysięcy nowych mieszkań.

Dalej Zysk odniósł się do innowacyjności: – Poznaniacy zawsze potrafili łączyć naukę z praktyką. Teraz musimy się zmierzyć z czwartą rewolucją – cyfrową. Musimy zbudować park technologiczny, żeby ludzi z Poznania zatrzymać w naszym mieście, a dodatkowo ściągnąć tutaj nowe osoby!

 – Poznań był wielką marką i zróbmy wszystko, żeby nią pozostał. Mój plan na miasto jest zyskowny. Zysk dla Poznania to moje hasło wyborcze. Poznań potrzebuje dobrego gospodarza i zawsze miał to szczęście, że ten gospodarz w sytuacjach kryzysowych się znajdował – dodał Zysk.

 – Prawo i Sprawiedliwość to strzał w dziesiątkę dla Polski – podsumował Mateusz Morawiecki, Premier. – Potrzebujemy dzisiaj jedności i tę jedność daje PiS.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze