Juwenalia w Poznaniu bez Malika Montany. „Święto studentów nie może dzielić”

Raper Malik Montana nie wystąpi podczas poznańskich Juwenaliów. Organizatorzy imprezy opublikowali w tej sprawie komunikat. „Brakuje nam jednak słów, jakimi mielibyśmy opisać hejterską relację pomiędzy wykonawcą a uczestnikami jego imprez” – napisali.

20 kwietnia po południu na profilu facebookowym Juwenaliów ukazało się co prawda nie oświadczenie, ale komentarz do sprawy.
„To nie jest oświadczenie, bo te zamknięte są na dialog. Brakuje nam jednak słów, jakimi mielibyśmy opisać hejterską relację pomiędzy wykonawcą a uczestnikami jego imprez, którą mogliśmy obserwować przez ostatnie kilkadziesiąt godzin” – napisali organizatorzy Juwenaliów. – „Wybieramy naszych artystów według jasnych kryteriów, w których szukamy różnorodnych nurtów muzycznych cieszących się Waszym uznaniem. Są jednak wartości jak wzajemny szacunek i kultura, które są znacznie ważniejsze niż popularność i kreacja medialna. W związku z powyższym Malik Montana nie wystąpi na poznańskich juwenaliach. Święto studentów i mieszkańców Poznania organizowane w formule “Złączeni, ale nie spięci” nie może dzielić, a łączyć wokół muzyki, zabawy i szacunku do siebie nawzajem. Wkrótce poinformujemy o aktualizacji line-upu”.

Organizatorzy Juwenaliów (Fundacja na rzecz Integracji Środowiska Akademickiego Jeden Uniwersytet przy współpracy poznańskich uczelni) poinformowali też, że w związku z odwołaniem występu Malika Montany wszyscy, którzy chcą zwrócić kupiony już bilet na ten dzień mają taką możliwość. „Gorąco jednak zachęcamy do wstrzymania się z tą decyzją do momentu ogłoszenia nowej propozycji na ten dzień” – napisali.

Przypomnijmy, że na Juwenaliach mają się pojawić m.in. Krzysztof Zalewski czy Vito Bambino. Szczegóły można znaleźć tutaj.

Podziel się:

Ostatnio dodane:

Wydarzenia w Wielkopolsce: