Justyna Socha zbierała pieniądze dla… Grzegorza Brauna

stop covid demonstracja

Liderka stowarzyszenia STOP NOP i społeczna asystentka posła Brauna po wczorajszych wydarzeniach w Sejmie postanowiła założyć zbiórkę dla niego na portalu pomagam.pl. Jak napisała: „na realizację jego planów”.

Przypomnijmy, że poseł Konfederacji Grzegorz Braun wywołał wczoraj skandal w Sejmie krzycząc podczas obrad do ministra Adama Niedzielskiego „Będziesz pan wisiał”. Prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Kidawa-Błońska natychmiast je przerwała i wykluczyła posła z obrad, a marszałek Elżbieta Witek złożyła doniesienie do prokuratury – która prowadzi już dochodzenie w tej sprawie.

Dodatkowo poseł został ukarany przez Prezydium Sejmu najwyższą możliwą karą: przez pół roku będzie dostawał uposażenie niższe o połowę i nie dostanie w ogóle diety poselskiej. To może być dotkliwa kara dla posła – i być może dlatego Justyna Socha zorganizowała zbiórkę nazywając ją enigmatycznie „na realizację jego planów”. Jednak nie wiadomo tego na pewno, ponieważ zbiórka została już usunięta z serwisu pomagam.pl, mimo że na koncie było kilka tysięcy złotych.

To zresztą nie jedyna zbiórka dla posła – akcji pojawiło się kilka, między innymi na zrzutka.pl, którą założyła Fundacja Osuchowa powiązana z Braunem. Które z nich jednak rzeczywiście są przeznaczone dla posła i na co zostaną zebrane pieniądze – nie wiadomo.

Źródło: tysol.pl

Podziel się: