Jurek Owsiak zamknięty w słoiku? Specjalnie na WOŚP!

Jurek Owsiak z klocków Lego fot. Mateusz Wawrowski

Mateusz Wawrowski, poznański pasjonat LEGO, postanowił zbudować specjalnie na 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy specjalną minifigurkę Jurka Owsiaka zamkniętego w słoiku. A dlaczego w słoiku?

Wszystko zaczęło się od tego, że przygotowując się do tegorocznego finału Mateusz Wawrowski sięgnął do historii WOŚP aż do pierwszego finału. Odbył się on 3 stycznia 1993 roku, ale pomysł powstał już rok wcześniej i premierowy koncert charytatywny pod szyldem WOŚP odbył się na początku 1992 r. w Ciechocinku, kiedy to obok Jurka Owsiaka pojawił się na scenie bluesowo-rockowy zespół Zdrowa Woda. Nie było wtedy jeszcze puszek, a pieniądze zbierano do… słoików po ogórkach.

„Właśnie te słoiki po ogórkach zainspirowały mnie do stworzenia tego wyjątkowego projektu, który nawiązuje do koncertu w Ciechocinku oraz 1. Finału WOŚP” – wyjaśnia Mateusz Wawrowski, na swoim facebookowym profilu Mateusz Buduje. – „Do figurki dołączyłem projekt graficzny w formie pocztówki przygotowany przez studio graficzne fullColor z Wrocławia”.

Jurek Owsiak w słoiku jest zbudowany z kilkunastu klocków LEGO, ale warto dodać, że to nie jedyna jego podobizna z klocków na tym finale WOŚP. Na licytację została też wystawiona figurka dyrygenta WOŚP zbudowana z 215 klocków LEGO nawiązująca do 30. Finału WOŚP i z autografem Jurka Owsiaka.

Źródło: Mateusz Buduje FB

Podziel się: