figurka Jurka Owsiaka z LEGO, aukcja WOŚP fot. M. Wawrowski

22 wyjątkowe przedmioty na aukcję WOŚP!

Modele autobusów produkowanych przez Solarisa w Bolechowie i figurki Jurka Owsiaka z klocków LEGO zasilą tegoroczne aukcje na rzecz WOŚP. Przekazał je budowniczy z klocków LEGO Mateusz Wawrowski.

Znany wszystkim poznaniakom i nie tylko fan klocków LEGO i miejskiej komunikacji, który ma już za sobą kilka wystaw swoich prac, czyli Mateusz Wawrowski, tym razem wystawił na licytację 22 przedmioty dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

– Nie mogło zabraknąć modeli zbudowanych z klocków z podpisem dyrygenta Orkiestry Jurka Owsiaka, ale także upominków przekazanych przez poznańskie firmy i instytucje – opowiada. – W tym roku zaprosiłem Zarząd Transportu Miejskiego w Poznaniu, który przekazał model czytnika kart PEKA z klocków LEGO. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu również włączyło się w organizację licytacji i przekazało 5 pakietów gadżetów – wśród nich można znaleźć wyjątkowy i niedostępny w sprzedaży album wydany z okazji 135-lecia komunikacji miejskiej w Poznaniu. Nie mogło zabraknąć również znanego producenta autobusów z Bolechowa, czyli firmy Solaris Bus&Coach, od którego otrzymałem na licytację aż 12 pakietów upominków – koszulki, modele autobusów, saszetki typu nerka i kalendarze ścienne.

Na aukcje WOŚP w serwisie Allegro trafią też cztery przedmioty z autografem Jurka Owsiaka, wśród nich figurka samego dyrygenta WOŚP zbudowana z 215 klocków LEGO nawiązująca do 30. Finału WOŚP, minifigurka Jurka Owsiaka zamkniętą w słoiku oraz kalendarze ścienne.

Źródło: Mateusz Wawrowski