Josh Cavallo dokonał coming outu. Były gracz Lecha Poznań: „to powinno być wstydem”

Bohdan Butko fot. Przemysław Szyszka Lech Poznań

21-letni Josh Cavallo, piłkarz Adelaide United, dokonał coming outu w środę. Jego decyzja wywołała wiele pozytywnych reakcji – ale też i negatywnych. Bohdan Butko, były piłkarz Lecha Poznań, napisał, że „to powinno być wstydem”.

Josh Cavallo napisał o tym, ze jest gejem, na Twitterze dodając, że od 6 lat walczył ze swoją seksualnością. Gwiazdy futbolu nie szczędziły młodemu zawodnikowi ciepłych słów uznania za odwagę i szczerość. Gerard Pique napisał, że nie miał przyjemności poznać go osobiście, ale i tak dziękuje mu za ten krok, bo to pomaga światowi futbolu iść naprzód, a w tych kwestiach został daleko w tyle. Antoine Griezmann z kolei napisał, że jest z niego dumny.

Ale Bohdan Butko, gracz Lecha Poznań w sezonach 2019/2020 i 2020/2021, który obecnie jest reprezentantem Ukrainy, jest innego zdania. Napisał na swoim Instagramie komentując decyzję Josha Cavallo, że „to powinno być wstydem dla jego kolegów z drużyny, kiedy podają mu rękę”. Dodał też, że „jeśli ktoś popiera takie rzeczy, to nie powinien wchodzić na jego profil”.

Piłkarz wkrótce usunął oba wpisy, ale wrażenie pozostało.

Źródło: Onet

Podziel się: