„Jezioro łabędzie” w Teatrze ​Cortiqué​

Niemal 60 artystów, efektowne kostiumy, imponująca choreografia i elementy akrobatyczne. Najnowszy spektakl Teatru ​Cortiqué​ Anny Niedźwiedź będzie można zobaczyć 24 i 25 lutego.

„​Jezioro łabędzie-miniatura” to spektakl wyjątkowy z kilku względów. Przede wszystkim trwa krócej niż oryginalne widowisko (zamiast czterech aktów widzowie zobaczą trzy sceny,a całość potrwa 60 minut), dostosowany do potrzeb najmłodszych widzów, którzy dopiero poznają świat teatru i tańca klasycznego. Dla niecobardziej doświadczonej teatralnie publiczności widowisko jest doskonałą okazją do porównania znanego miłośnikom baletu „Jeziora łabędziego” z formułą proponowaną przez

Nad muzyką do spektaklu czuwał Gabriel Kaczmarek, który podjął się bardzo trudnego zadania.
– Oryginalna muzyka z “Jeziora łabędziego” została skrócona i dostosowana do potrzeb najmłodszych widzów​ – mówi choreograf Beata Wrzosek-Dopierała, odpowiedzialna za opracowanie spektaklu na podstawie libretta Władimira Biegiczewa i Wasilija Gelcera, a jednocześnie choreograf I i II sceny spektaklu.

Przygotowania do premiery trwają od kilku miesięcy, a najbardziej czasochłonne są próby oraz projektowanie i wykonywanie kostiumów. ​
– Każdy z nich jest szyty i ozdabiany ręcznie. Na scenie występuje ponad 60 artystów, więc szycie kostiumów trwa bardzo długo – mówi projektantka kostiumów Sandra Stanisławczyk.
– Projektując stroje do widowiska „Jezioro łabędzie – miniatura” chcieliśmy odejść od znanej, klasycznej konwencji oryginalnego spektaklu. Będzie trochę niespodzianek, ale same kostiumy nawiązują do „Jeziora Łabędziego” i utrzymane są w magicznym, baśniowym klimacie – dodaje Grażyna Bittner, kierownik pracowni kostiumów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

Pomysłodawcą powstania widowiska „Jezioro łabędzie – miniatura” w Teatrze Cortiqué jest Anna Niedźwiedź, która czuwała nad procesem powstawania spektaklu, kostiumami, muzyką, obsadą i kostiumami.

Bilety na spektakl dostępne na portalu bilety24.pl oraz eWejściówki.pl. Sam spektakl będzie można obejrzeć w Teatrze Cortiqué przy ul. Mansfelda 4 24 lutego o godzinie 10.30, 13.00, 15.30 i 18.00 oraz 25 lutego o 9.30 i 11.30.

Mat.pras., el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze