Jesteś objęty kwarantanną? Poczta Polska nie przekaże ci listu

“W związku z ogłoszonym stanem epidemii, Poczta Polska stosuje zwiększone środki ostrożności” – informuje firma na swojej stronie. Wśród nich jest wstrzymanie przekazywania korespondencji na czas kwarantanny.

To jedno z działań Poczty Polskiej zmierzające do ograniczenia ryzyka rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2 oraz zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i partnerów biznesowych.

Do czasu zakończenia okresu izolacji korespondencja kierowana pod adresy objęte kwarantanną, będzie przechowywana w placówkach pocztowych, bez próby doręczenia. Rozwiązanie to oznacza wyjątkowe wstrzymanie biegu terminu awizacji w okresie przechowania. Podjęcie próby doręczenia przesyłki nastąpi dopiero po zakończeniu kwarantanny przez adresata.

Osoby objęte kwarantanną nie muszą tego faktu zgłaszać Poczcie Polskiej, Spółka otrzymuje ich adresy na podstawie Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 20 marca br. w sprawie ogłoszenia na obszarze RP stanu epidemii. Poczta jest w kontakcie z regionalnymi inspektorami sanitarnymi w tym zakresie.

Poczta Polska wprowadza także szczególne procedury w przypadku wypłat rent i emerytur dla osób objętych kwarantanną. Emerytury są komisyjnie przygotowane do wypłaty w placówce pocztowej i wkładane do tzw. bezpiecznych kopert, które następnie są doręczane pod wskazany adres przy zastosowaniu odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

PP, el

21
Dodaj komentarz

avatar
Małgorzata Taraszkiewicz
Małgorzata Taraszkiewicz

a skąd będzie wiedza kto jest w kwarantannie ???

Lucy Andrzejewska
Lucy Andrzejewska

Noo…moja paczka ekspresowa od 17 marca nie może dotrzeć do mnie a nie jestem objęta kwarantanną 🤪

Grażyna Radziul
Grażyna Radziul

Jak jesteś objęty kwarantanną, to jesteś… trędowaty. Wczoraj widziałam na drzwiach jednego ze sklepów kartkę o treści: “Osoby na kwarantannie nie mają wstępu”.

Sławek Wąchała
Sławek Wąchała

A co z przychodzącymi rachunkami? Informacjami z Sanepidu itp?

Jakub Rachmajda
Jakub Rachmajda

Bo ludzie sobie robią jaja z tej pandemii. Frustracja zaczyna przybierać na sile. Stygmatyzacja dopiero się zacznie. To integralna część każdej pandemii. Tak samo jak kłamstwa rządów, że wszystko jest ok. Wszystko pod kontrolą. :