Jest dyskryminacja? Nie będzie pieniędzy z UE

Parlament Europejski fot. R. Biedroń FB
Jak zapowiedziała Ursula von der Leyen, szefowa Komisji Europejskiej, zamierza zdecydowanie przeciwdziałać dyskryminacji na postawie orientacji seksualnej na terenie Unii Europejskiej – także poprzez zawieszanie środków.

Wypowiedź przewodniczącej KE, jak podaje Onet.pl, była spowodowana pytaniami obywateli, którzy chcieli wiedzieć, jak długo jeszcze UE będzie tolerowała brak poszanowania dla osób LGBT w takich krajach jak Polska i Węgry.

Ursula von der Leyen zapowiedziała, że wkrótce przedstawi strategię równości LGBTQI, nad którą właśnie trwają prace. Każda osoba w Europie ma prawo do tego, by być, tym kim chce, i kochać, kogo chce, a dyskryminacja na podstawie orientacji seksualnej nie może mieć miejsca w UE. Ursula von der Leyen zapowiedziała, że zawsze będzie działać przeciwko dyskryminacji, także poprzez zawieszanie dystrybucji pieniędzy z unijnego budżetu.

To nie są tylko puste słowa: przypomnijmy, że już w lipcu sześć polskich gmin nie dostało środków z programu „Partnerstwo miast” UE, ponieważ przyjęły uchwały stanowiące, że są „strefami wolnymi od LGBT”.

el

Podziel się: