“Jedyne takie derby”. Mecz Warty Poznań z Lechem zostanie rozegrany w Poznaniu

stadion Lech Poznań fot. K. Adamska

17 września na stadionie przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu zostanie rozegrany mecz piłkarzy Warty Poznań i Lecha Poznań w 8. kolejce PKO Bank Polski Ekstraklasy. Gospodarzem meczu będzie Warta Poznań, ale spotkanie mimo to zostanie rozegrane na stadionie w Poznaniu, a nie w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie “Zieloni” normalnie rozgrywają swoje mecze.

To będzie już siódmy mecz na szczycie w Poznaniu od momentu powrotu Warty Poznań do PKO Bank Polski Ekstraklasy w 2020 roku. Dwa pierwsze spotkania, których gospodarzem byli “Zieloni”, odbyły się na stadionie w Grodzisku Wlkp., rok temu zespoły spotkały się na Stadionie Miejskim w Poznaniu i podobnie będzie w tym roku. Umowa między klubami już została w tej sprawie podpisana, a jednorazową zgodę na zmianę miejsca meczu wydała Warcie Poznań Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

– Tak jak w ubiegłym sezonie, derby Poznania, których gospodarzem będzie Warta, zostaną rozegrane na stadionie przy ul. Bułgarskiej – mówi Maciej Woydyło, członek zarządu Warty Poznań. – Zdecydowaliśmy się przenieść ten mecz z Grodziska Wlkp. głównie z myślą o kibicach, aby jak najwięcej ludzi mogło obejrzeć pojedynek dwóch najlepszych poznańskich drużyn w Ekstraklasie. Dla klubu jest to też decyzja biznesowa – więcej osób na trybunach oznacza bowiem wyższe wpływy do budżetu. Wierzymy w to, że wrześniowy mecz będzie przede wszystkim prawdziwym świętem sportowym w stolicy Wielkopolski i kolejnym dowodem na to, że są to #JedyneTakieDerby. Cieszymy się, że jest w mieście miejsce, w którym mogą się odbyć piłkarskie derby, ale nadal priorytetem dla Warty jest powrót do Poznania i możliwość rozgrywania oficjalnych meczów ligowych na nowym stadionie przy Drodze Dębińskiej.

Posiadacze sezonowych karnetów na mecze Warty Poznań w tym sezonie oraz karnetów na rundę jesienną mają zagwarantowane miejsce na trybunach podczas derbów, a sprzedaż biletów na mecz rozpocznie się w przyszłym tygodniu.

Źródło: mat. pras.

Podziel się: