Jędrzej Grobelny wraca do Warty Poznań

Jędrzej Grobelny fot. Klaudia Berda Warta Poznań
Były młodzieżowy reprezentant Polski, blisko 20-letni bramkarz Jędrzej Grobelny, podpisał kontrakt z Wartą Poznań do czerwca 2024 roku. Wychowanek „Zielonych” przechodzi do klubu na zasadzie transferu definitywnego z Pogoni Szczecin.

– Jako chłopak spędziłem 8 lat w Warcie Poznań, początkowo jako zawodnik z pola, ale szybko zostałem bramkarzem – mówi Jędrzej Grobelny. – Chodziłem na mecze Warty jeszcze przed degradacją z I ligi. To fajne uczucie, że teraz podpisuję kontrakt z klubem, do którego mam sentyment. Wracam po 4 latach przerwy.

Grobelny do 2017 roku był zawodnikiem „Zielonych”, a później odszedł do Pogoni Szczecin. W kończącym się sezonie reprezentuje barwy I-ligowej Miedzi Legnica.

– W 2017 roku odchodziłem z Warty, która grała w II lidze – wspomina. – Z menedżerem uznaliśmy wtedy, że dobrze byłoby spróbować swoich sił w mocnej akademii Pogoni Szczecin. Od jakiegoś czasu myślałem o tym, żeby wrócić do Warty Poznań, teraz stworzyła się okazja, by zagrać w Ekstraklasie i mam nadzieję, że prędzej czy później uda mi się w niej zadebiutować. Będę walczył o bluzę z nr 1, ale zobaczymy, jak to się potoczy. Na pewno zadanie będzie trudne. Oglądałem występy Adriana Lisa w tym sezonie i na pewno poprzeczka jest zawieszona wysoko. Śledziłem wszystkie mecze i mogę powiedzieć, że bardzo dobre wyniki Warty w Ekstraklasie na pewno były miłym zaskoczeniem.

– Po odejściu Daniela Bielicy, który wrócił do Górnika Zabrze po zakończeniu wypożyczenia, szukaliśmy młodego, perspektywicznego bramkarza. Postawiliśmy na naszego wychowanka, Jędrzeja Grobelnego, który wraca do Warty Poznań po transferze definitywnym z Pogoni Szczecin. Podpisał z nami 3-letni kontrakt, do czerwca 2024 roku – wyjaśnia dyrektor sportowy Warty Poznań, Robert Graf. – W kończącym się sezonie Jędrzej wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce Miedzi Legnica, ale kontuzja w okresie przygotowawczym sprawiła, że stracił trochę czasu w rundzie wiosennej. Wierzymy w to, że nasz nowy bramkarz pomoże nam w walce w Ekstraklasie i będzie solidną konkurencją dla Adriana Lisa.

Jędrzej Grobelny 28 czerwca skończy 20 lat. Jako 16-latek był na testach w angielskich klubach Ipswich Town i Leicester City oraz w Hercie Berlin. Ma na koncie 6 występów w reprezentacjach Polski do lat 17 i do lat 19 prowadzonych przez Bartłomieja Zalewskiego. Z kadry zna się m.in. z Maikiem Nawrockim, który wiosnę spędził w Warcie Poznań na zasadzie wypożyczenia z Werderu Brema.

Nowy bramkarz „Zielonych” ma 190 cm wzrostu, waży 83 kg. Jest pierwszym wzmocnieniem poznańskiego klubu przed sezonem 2021/22.

Warta Poznań