Jaśkowiak: „Dane pokazują, że przyrosty liczby rowerzystów są tam, gdzie pojawia się dobra infrastruktura. Dlatego będziemy ją intensywnie rozwijać”

Jacek Jaśkowiak na rowerze fot. J. Jaśkowiak FB

Jacek Jaśkowiak często i chętnie jeździ na rowerze. Jednak ta przejażdżka z Rowerowym Poznaniem nie miała charakteru rekreacyjnego – a ekologiczny. „Najlepszy jest zeroemisyjny rower” – podsumował przejażdżkę prezydent Poznania.

Już w kampanii wyborczej przed swoimi pierwszymi wyborami Jacek Jaśkowiak podkreślał, że rozwój infrastruktury w Poznaniu pozostawia wiele do życzenia, a rowerzystów traktuje się jak zło konieczne przy wszystkich inwestycjach i zmianach organizacji ruchu – tymczasem to właśnie w przemieszczaniu się za pomocą środków komunikacji nie generujących zanieczyszczeń i komunikacją publiczną, najlepiej również zeroemisyjną, prezydent upatrywał przyszłości miast.

I choć budowa dróg rowerowych, jeśli chodzi o ich jakość i tempo, pozostawia sporo do życzenia zdaniem samych rowerzystów – to i tak w tej dziedzinie dzieje się znacznie więcej niż za poprzedniego prezydenta. Obecna przejażdżka z Rowerowym Poznaniem jest tego kolejnym dowodem.

„Redukcja CO2, to nie tylko zieleń i drzewa, które go pochłaniają” – napisał prezydent na swoim profilu na Facebooku. – „To przede wszystkim ograniczanie emisji, m.in. poprzez wybieranie ekologicznych środków transportu. A najlepszy jest zeroemisyjny rower. Dane pokazują, że przyrosty liczby rowerzystów są tam, gdzie pojawia się dobra infrastruktura. Dlatego będziemy ją intensywnie rozwijać. Wspólnie z Rowerowy Poznań omówiliśmy najpilniejsze inwestycje do przeprowadzenia”.

Podziel się: