Jarosław Pucek został wiceprezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości

Teatralka fot. Sławek Wąchała
Prawnik z zawodu, były szef poznańskiego ZKZL, kandydat do senatu, a do niedawna wiceprezes HCP. Teraz Jarosław Pucek został wiceprezesem Krajowego Zasobu Nieruchomości. Stanowisko objął 3 czerwca.

Jak informuje Radio Poznań, Jarosław Pucek w Krajowym Zasobie Nieruchomości będzie się zajmował rządowym programem Mieszkanie Plus, a konkretnie odpowiadał za realizację tego programu, ponieważ, jeśli się uwzględni jego pracę w Zarządzie Komunalnych Zasobów Lokalowych w Poznaniu, ma w tej dziedzinie doświadczenie.

Dodatkowo program, który będzie realizował, ma polegać na współpracy z samorządami, więc jego doświadczenie będzie tym bardziej przydatne. Jarosław Pucek podkreśla, że samorządy dostaną szansę na współpracę i że ma nadzieję na dobre porozumienie. Także z Poznaniem, który ma być jednym z pierwszych miast realizacji tego programu.

Krajowy Zasób Nieruchomości jest właśnie w trakcie reformy wprowadzanej przez wicepremier Jadwigę Emilewicz. Przeszedł już audyt, by było wiadomo, jakimi środkami dysponuje, zmieniono mu też formułę, by efektywnie mógł wspierać samorządy w budowaniu nowych mieszkań.

Na stanowisko, jakie zajmuje Pucek, nie było konkursu.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: