Jarosław Pucek

Jarosław Pucek wystartuje z list PiSu. Powalczy o Senat!

Jarosław Pucek ma być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Senatu. Pucek ma powalczyć o mandat w okręgu powiatu poznańskiego.

Pierwotnie wszystko wskazywało na to, że kandydatem PiSu w okręgu powiatu poznańskiego będzie prof. Tomasz Jasiński. Niespodziewanie Prawo i Sprawiedliwość zdecydowało się sięgnąć po Pucka. Ten przyznał, że początkowo sam był zaskoczony propozycją, którą otrzymał, ale po chwili namysłu zdecydował się skorzystać z zaproszenia na listy wyborcze PiSu.

Jak zaznaczył Pucek, jest on ciągle kandydatem niezależnym i tylko startuje z list PiSu. Przyznał, że w wielu sprawach światopoglądowych zgadza się z konserwatywnym ugrupowaniem, ale jednocześnie często ma inne zdanie.

Jarosław Pucek z wykształcenia jest prawnikiem. Od 2009 roku do 2015 był szefem ZKZL w Poznaniu (za prezydentury Ryszarda Grobelnego). W ostatnich wyborach samorządowych ubiegał się o fotel prezydenta Poznania, jako kandydat niezależny. Udało mu się uzyskać czwarty wynik, za Jackiem Jaśkowiakiem, kandydatem… PiSu, Tadeuszem Zyskiem oraz Tomaszem Lewandowskim.

fot. archiwum

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
24 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze