Jarosław Pucek chce podwyżek dla nauczycieli

Jarosław Pucek w wyborach samorządowych 2018
Jarosław Pucek wspólnie ze swoim komitetem, Dobro Miasta chcą zapewnić podwyżki dla nauczycieli.

Jak podkreśla Pucek, Poznań z powodu niskich dodatków finansowych dla nauczycieli, boryka się z ogromnymi problemami kadrowymi w szkołach. Nauczyciele preferuję gminny ościenne, w których zarobki są zdecydowanie wyższe niż w stolicy Wielkopolski.

Jarosław Pucek podkreśla, że Poznań wypada dużo gorzej również w zestawieniu z innymi dużymi miastami jak Warszawa czy Kraków, w których dodatki, zarówno motywacyjne jak i za wychowawstwo, są zdecydowanie wyższe.

Przedstawiciele komitetu Dobro Miasta podkreślają, że z zawodu odchodzą doświadczeni nauczyciele, a młodzi decydują się na wybór innej ścieżki kariery. Żeby powstrzymać ten proces politycy chcieliby podwyższyć kwoty wypłacanych dodatków finansowych (kwoty bazowe nie są ustalane przez szczebel lokalny), co chociaż częściowo pozwoliłoby zatrzymać proces.

Pucek podkreśla, że wyrównanie kwot do tych, które są oferowane chociażby w Warszawie nie jest możliwe, ale stopniowe ich zwiększanie jest już jak najbardziej realne. Przy okazji kandydat na urząd prezydenta Poznania podkreśla, że praca nauczyciela to nie 18h tygodniowo, a często nawet więcej niż 40h.

W trosce o dobro nauczycieli Pucek zamierza, w przypadku wygranej, powołać grupę doradczą, która będzie złożona z nauczycieli wszystkich typów szkół; podwyższyć dodatki motywacyjne; zwiększyć ilość zajęć dodatkowych na naukę języków obcych; stworzyć atmosferę budującą prestiż i autorytet nauczyciela; wprowadzić gratyfikację za wprowadzenie eksperymentów oraz działań innowacyjnych.

Podziel się:

Ostatnio dodane: