Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki i Marek Kuchciński fot. Silar

Jarosław Kaczyński: “Przed nami cztery lata ciężkiej pracy”

Jarosław Kaczyński skomentował “na żywo” wynik wyborczy jego ugrupowania. Prezes PiS zapewnił, że “dobra zmiana” będzie trwała.

Kaczyński podkreślił, że droga jego ugrupowania nie była łatwa. – Jeśli przed nami kolejne lata rządzenia, czeka nas refleksja nad tym, co się udało, a także nad tym, co się nie udało. Poważna część społeczeństwa uznała, że nie należy nas popierać. To jest powód do tego, by się zastanowić, by sytuację w naszym kraju ulepszyć, byśmy sami stali się lepsi z punktu widzenia społeczeństwa i by te rzeczy, które nas osłabiają zostały wyeliminowane (…). Przed nami cztery lata ciężkiej pracy, bo Polska musi się zmieniać dalej i musi się zmieniać na lepsze – mówił Jarosław Kaczyński.

– To nie była uczciwa walka. Przed nami jeszcze Senat – starał się zachować optymizm Grzegorz Schetyna. – Przed nami kolejne wybory i kolejna praca. Wybory prezydenckie z pewnością wygramy. Nie będzie Budapesztu w Warszawie! To nie była równa walka, nie było równych zasad, nie mieliśmy poczucia, że braliśmy udział w uczciwej walce – dodał lider Koalicji Obywatelskiej.

– Obiecaliśmy swoim partiom, obiecaliśmy lewicy, że wrócimy do Sejmu – nie krył radości Włodzimierz Czarzasty, przywódca SLD. – To jest wielki sukces, wróciliśmy do Sejmu. Będziemy mogli przedstawiać swój program. Będziemy mogli bronić konstytucji, którą Polsce dała polska lewica. Bądźcie z tego dumni!

– Już dziś zapraszam wszystkich ludzi dobrej woli do budowania racjonalnego centrum – skomentował swój wynik wyborczy Władysław Kosiniak-Kamysz. – Ono jest potrzebne. To jest wielki i wspólny sukces (…). Ten sukces to jest wspólnota ludzi dobrej woli. Tu jesteśmy wspólnie razem. I taka musi być Polska.

Umiarkowane nastroje panują natomiast w Konfederacji. Ugrupowanie ciągle pamięta wybory do Parlamentu Europejskiego w których pierwsze wyniki sondażowe, zakładają że partia przekroczy próg wyborczy, a po podleczeniu głosów Konfederacji jednak zabrakło głosów. – Ostatnio mieliśmy 6,1 i wyszło 4,5 w związku z tym ja bym się w tej chwili nie cieszył – mówił Janusz Korwin – Mikke, jeden z liderów ugrupowania.

Źródło: TVN24 / onet / wp / PAP / RMF24

10
Dodaj komentarz

avatar
Joanna Górecka
Joanna Górecka

Ciężkie życie to nas teraz czeka

Bolek
Bolek

Cieszę się ze PiS wygrał i do Sejmu i do Senatu. To jest ugrupowanie najbardziej wiarygodne nie Chca się dać wykiwac w Uni Europejskiej dobrze Rządzą krajem duży wzrost gospodarczy maja czym dzielic i dają ludziom co mogą 500 plus, Biednych emerytów wspomagają, budują autostrady aby nam lepiej się jeździło, dobry gospodarz Pan Morawiecki a Pan Kaczyński mimo straty Swego brata, mamy, i tak swietnie się pozbieral i ukierunkowuje Swoje ugrupowanie najlepiej jak tylko może dobry i uczciwy człowiek, powinien tylko trochę bardziej nalegac na Rydzyka aby w Swoich wypowiedziach nie popełnial błędów i się nie rozpedzal w Swych wywodach bo to szkodzi Polsce i nam katolikom, ojczyzna nasza i bronienie chrześcijaństwa jest bardzo ważne za co Panu Kaczyńskiemu powinniśmy dziękować a Biskupa Wyszyńskiego powinniśmy wystawić na ołtarze za to co zrobił za Komuny dla Narodu Polskiego. Jestem Poznaniakiem kolebkom chrześcijaństwa Polskiego i wstyd mi za Poznaniaków ze mamy takiego Prezydenta. Nie dajmy się mieszać z Emigrantami bo będziemy mieli to co w Francji, jedne rozruby i burdy w kraju nie idźmy ta droga, my Poznaniacy powinniśmy się pozbierać wrucić do chrześcijańskiego Zycia do tego co nas uczyli dziadkowie i ojcowie. Niech Polska będzie jeszcze bardziej silna pod rządami Pisu i Jarosława Kaczyńskiego. Pozdrawiam Wojtek

Barbara Bartnikiewicz
Barbara Bartnikiewicz

4-Lata niewoli nas czeka z tym szaleńcem!

Ewa Brorson Janowska
Ewa Brorson Janowska

Wierzę w waszą siłę i dacie radę. Tylko PIS na wiele ,wiele lat ?❤

Elżbieta Izdebska
Elżbieta Izdebska

Jaka praca ❓co on wie o ciężkiej pracy ❓chyba że gdy się opluje przy gadaniu bzdur i musi wyjąć chusteczke do wystarcia, pod warunkiem że ma w kieszeni ??co to Nas czeka ?