Jarosław Kaczyński fot. Karolina Adamska

Jarosław Kaczyński o Amber Gold podczas mszy w intencji zmarłej matki

Rocznica śmierci Jadwigi Kaczyńskiej przypada jutro i z tej okazji w kościele w Starachowicach została odprawiona msza, którą transmitowała TVP. Podczas mszy Jarosław Kaczyński, dziękując obecnym za przybycie, wspomniał o aferze Amber Gold.

Jak powiedział, właśnie obejrzał film o tej aferze i jego zdaniem on doskonale pokazuje, na czym polegał mechanizm rządzenia Polską w ciągu dziesięcioleci. Zdaniem prezesa PiS to się ostatecznie zakończyło dopiero w 2015 roku.

Prezes mówił też o tym, jak istotne jest odrzucenie zła, które stale atakuje.
– Atakuje nasz kraj, ojczyznę, naród. Atakuje instytucje, która jest w centrum naszej tożsamości, atakuje Kościół katolicki – mówił. – Ja po raz pierwszy przemawiam tu w tym miejscu, wewnątrz kościoła. Sądzę, że dlatego, że na zewnątrz stoją ci, którzy służą najgorszej sprawie, niszczenia Kościoła, niszczenia narodu.

Wystąpienie prezesa PiS tak ze względu na treść, jak i fakt, że miało miejsce w kościele, wzbudziło wiele emocji i lawinę komentarzy. Najczęściej negatywnych. Głos w sprawie zabrał też Donald Tusk.
“Jarosław Kaczyński przyznał dziś spod ołtarza, że zło atakuje naszą Ojczyznę i naród” – napisał w mediach społecznościowych. – “Zgadzam się z jego diagnozą w stu procentach”.

4 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze