Jarosław Gowin podał się do dymisji! Jadwiga Emilewicz wicepremierem?

Wicepremier oraz minister nauki i szkolnictwa wyższego ogłosił, że odchodzi z rządu i z ministerstwa. Powodem jest propozycja przełożenia wyborów prezydenckich, którą złożył, a która nie została przyjęta.

Były już wicepremier potwierdził to, co powiedział na telekonferencji prezydentom polskich miast – że Polski nie stać na wprowadzenie stanu klęski żywiołowej.
– Stać nas na dwa, może trzy miesiące takiego stanu – powiedział. – Przedłużanie spowodowałoby, że stalibyśmy się społeczeństwem bankrutów.

Jarosław Gowin powiedział też, że nie poprze ustawy w sprawie głosowania korespondencyjnego, jednak część posłów Porozumienia zamierza ją poprzeć, co im rekomendował. Sam zamierza namawiać polityków opozycji do poparcia zmian w konstytucji, które pozwolą na wybory za dwa lata.
– To jedyna realna szansa na przełożenie wyborów – powiedział.

Porozumienie pozostanie jednak w rządzie – i zarekomendowało na stanowisko wicepremiera minister Jadwigę Emilewicz. On sam nadal pozostanie liderem ugrupowania.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
Alabama
Alabama

Ten gość zawsze budził we mnie negatywne uczucia. Działa tak”jestem za, a właściwie przeciw”nic konkretnego, wiarygodnego nie powiedział. Jest nie wiarygodny, dlatego mu nie wierzę, w jego mętne intencje. Na to sobie zapracował bardzo mocno. I jego wypowiedź o jego finansach. Zenada. Marny buc, i tyle.

Ada
Ada

Od początku wydawał mi się taki rozmemlany . Taki jakiś niewiarygodny . No i proszę . Przyjaciół poznaje się w biedzie . Jednak to farbowany lis .?. Przykro .