Jarocin: Uciekał przed policją, bo… był pijany

kontrola fot. Policja
5 lat więzienia to kara, jak może spotkać mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jednak gdy policjanci wreszcie go zatrzymali – przestali się dziwić, że uciekał. Miał w organizmie 2,5 promila alkoholu!

W sobotnie popołudnie policjanci z Jarocina uzyskali informację, że kierujący samochodem marki Skoda SB jest najprawdopodobniej pod wpływem alkoholu. Świadczyć o tym miał dziwny tor jazdy pojazdu i wizyta kierowcy w sklepie. Wskazany pojazd miał poruszać się drogami jednego z jarocińskich osiedli.

Mundurowi namierzyli skodę na ul Piastowskiej. Podjęli próbę zatrzymania jadącego samochodu za pomocą sygnałów świetlnych i dźwiękowych oraz sygnałów dawanych przez umundurowanego policjanta znajdującego się przed radiowozem. Jednak jego kierowca zachował się tak, jakby nie widział policyjnego samochodu, przejechał obok niego gwałtownie przyspieszając.

Policjanci ruszyli w pościg za oddalającym się samochodem. Mężczyzna przejechał kilkaset metrów po czym wjechał na teren jednej z posesji. Tam został zatrzymany.

Przypuszczenia mundurowych, że jedzie on „na podwójnym gazie” potwierdziły się. Badanie przeprowadzone na zawartość alkoholu wykazało, że kierowca ma go w swoim organizmie ponad 2,5 promila.

Kierowanie w stanie nietrzeźwości i ucieczka przed oznakowanym patrolem Policji to dwa przestępstwa, których dopuścił się w tym dniu 57-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Mężczyzna usłyszy więc dwa zarzuty. Kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do policyjnej kontroli i ucieczkę. Każdy przypadek ucieczki przed policją to zagrożenie karą od 3 miesięcy nawet do 5 lat więzienia. Dodatkowo sąd może nałożyć bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres do 15 lat.

KPP Jarocin, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: