Jarocin: Policjanci zatrzymali sprawcę rozboju

aresztowany fot. Policja
Odprowadzając swoją ofiarę do domu najpierw ją pobił, a następnie okradł. Teraz zatrzymali go jarocińscy policjanci. Grozi mu nawet 12 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło 4 stycznia około godziny 19.00 na drodze prowadzącej z Goliny do Siedlemina. Poszkodowany, wspólnie z nieznanym sobie 27-letnim mężczyzną i jego znajomą szli w kierunku domu ofiary. W pewnym momencie 27-latek uderzył towarzysza w twarz, a gdy ten upadł, zaczął kopać go po całym ciele. Następnie agresor postanowił zabrać telefon o wartości 700 zł i portfel wraz z pieniędzmi, które ofiara miała przy sobie. Gdy łupy miał już w swoich rękach, wraz z koleżanką wrócił do domu.

Leżącego na poboczu mężczyznę zauważyła przejeżdżająca tą drogą kobieta. Natychmiast zareagowała i wezwała pogotowie. To właśnie pracownicy szpitala powiadomili policję o prawdopodobnym pobiciu ich pacjenta.

Do działania natychmiast przystąpili kryminalni. Po rozmowie z 53-letnia ofiarą agresora, który dość dobrze zapamiętał jego wygląd, śledczy wytypowali personalia prawdopodobnego napastnika. Jak się okazało, goszczącego już w jarocińskiej komendzie w związku z popełnieniem innego przestępstwa.

Mężczyzna został zatrzymany następnego dnia rano w swoim domu. Funkcjonariusze odnaleźli także, porzucone w polu, telefon i portfel. Gotówki jednak już nie było, bo sprawca zdążył ją wydać.

Zatrzymany usłyszał zarzut rozboju oraz uszkodzenia ciała swojej ofiary, na okres powyżej siedmiu dni. 7 stycznia sąd w Jarocinie wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyzna spędzi w nim najbliższe 3 miesiące. A za przestępstwo rozboju, którego ofiarą padł 53-latek, może trafić do więzienia nawet na 12 lat.

KWP, el

Podziel się:

Ostatnio dodane: