pozar fot. policja

Jarocin: Policja zatrzymała podpalacza. Przyglądał się akcjom gaśniczym

Zatrzymany 26-latek z gminy Jarocin kilkukrotnie wzniecał ogień w różnych miejscach a następnie przyglądał się akcjom gaśniczym. Usłyszał już zarzuty, a decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

18 sierpnia policjanci otrzymali zgłoszenie od Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie o pożarze ścierniska i balotu słomy w Kotlinie. Na szczęście zastępom straży pożarnej, które przystąpiły do akcji gaśniczej w porę udało się opanować ogień i zniwelować zagrożenie. Po ukończeniu akcji gaśniczej, strażacy ustalili, że przyczyną pożaru było najprawdopodobniej podpalenie.

Policjanci, wspólnie ze strażakami z PSP w Jarocinie, połączyli to zdarzenie z kilkoma innymi pożarami, gdzie ogień wybuchał na nieużytkach rolnych i na obszarach leśnych. Za każdym razem były to miejsca łatwo dostępne, a pożary szybko zgłaszane. Mundurowi skojarzyli, że na miejscu kilku z tych pożarów widzieli tego samego mężczyznę poruszającego się samochodem.

Śledczy ustalili, do kogo należy auto. Mężczyzna został zatrzymany w środę 19 sierpnia. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 26-letniemu mieszkańcowi gminy Jarocin zarzut sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa dla mienia w wielkich rozmiarach poprzez umyślne wzniecenie ośmiu pożarów w okresie od 6 do 18 sierpnia tego roku.

26-latek częściowo przyznał się do przedstawionych mu zarzutów, nie potrafił jednak wytłumaczyć powodu swojego działania. Policja i prokurator wystąpiły z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie i sąd podjął decyzję o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci trzech miesięcy aresztu dla podejrzanego. Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 8.

Funkcjonariusze sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z innym podpaleniami na terenie powiatu jarocińskiego.

KPP Jarocin, el

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze