Jarocin: Pijany Ukrainiec uciekał przed policją. „Jakby nie widział umundurowanych policjantów”

policja fot. Sławek Wąchała (zdjęcie ilustracyjne)
Do 5 lat w więzienia grozi mężczyźnie, który postanowił uciekać przed policyjną kontrolą. Jak się okazało było to spowodowane alkoholem.

Do kontroli doszło w niedzielę na DK12. – Mundurowi podjęli próbę zatrzymania jadącego całą szerokością drogi pojazdu. Jednak jego kierowca zachował się tak, jakby nie widział umundurowanych policjantów, przejechał obok nich gwałtownie przyspieszając. Takie zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, że kierujący może być pod wpływem alkoholu – tłumaczy Agnieszka Zaworska z wielkopolskiej policji.

Dalej rozegrały się sceny niczym z filmów sensacyjnych. Policjanci ruszyli w pościg, ale uciekinier nie zamierzał łatwo się poddać i próbował uniemożliwić wyprzedzenie swojego samochodu, zajeżdżając policjantom drogę. Mundurowym udało się go jednak wyprzedzić i zmusić do zatrzymania samochodu.

Szybko wydał się powód ucieczki przed policjantami. Badania alkomatem wykazało, że mężczyzna z Ukrainy miał w wydychanym powietrzu 2,4 promila alkoholu. Okazała się też, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. A to nie był koniec… Po sprawdzeniu wyszło na jaw, że przeciwko mężczyźnie prowadzone są w sądzie obecnie dwa postępowania. Powodem jest… jazda po alkoholu.

Ukrainiec usłyszał już dwa zarzuty: kierowania pod wpływem alkoholu oraz niezatrzymania się do kontroli policji i ucieczkę. Grozi mu do pięciu lat więzienia.

Podziel się:

Ostatnio dodane: