Jarocin fot. UMJarocin

Jarocin: Opiekunka znęcała się nad podopieczną. Sprawa w sądzie

Bicie, szarpanie i wyzwiska – to wszystko musiała znosić 72-letnia Apolonia Kaczor ze strony swojej opiekunki, Joanny J. Joanna J. stanęła przed sądem oskarżona o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad staruszką.

Opiekunka zajmowała się starszą panią pod 5 lat, ponieważ chorowała na Alzheimera. Gdy stan podopiecznej zaczął się pogarszać, nie panowała już nad potrzebami fizjologicznymi, opiekunka biciem i krzykiem próbowała wymóc na staruszce, by nie załatwiała swoich potrzeb na podłogę.

Sprawa wyszła na jaw dzięki podsłuchowi, który założył w domu pani Apolonii jej syn. Opiekunka została oskarżona o psychiczne i fizyczne znęcanie się nad swoją podopieczną.

Kobieta chciała dobrowolnie poddać się karze. Groził jej rok więzienia w zawieszeniu na 2 lata i trzyletni zakaz pracy w zawodzie. Jednak syn pani Apolonii nie wyraził na to zgody. Zażądał bezwzględnego wiezienia dla kobiety, zakazu opieki nad ludźmi do końca życia i 60 tys. zł zadość uczynienia dla swojej podopiecznej.

Co zadecyduje sąd – okaże się na kolejne rozprawie.

el

2
Dodaj komentarz

avatar
najnowszy najstarszy oceniany
Ala
Gość
Ala

I co to że pójdzie do więzienia. 1 rok w zawieszeniu na 2 lata i dozywotni zakaz wykonywania zawodu i jakieś zadość uczynienie wystarczy. Kobieta też swoje przeszła.

Anna
Gość
Anna

Niestety smutna sprawa. Zastanawia tylko fakt, dlaczego syn się nią nie zajmuje, dlaczego nie zabrał jej do siebie, to przecież jego obowiązek. Mieszka sama i jest zdana na pomoc opiekunek.