Jarocin: Napadli, użyli gazu – i uciekli, gdy kobieta wezwała przez telefon policję

Trzej napastnicy chcieli gazem i biciem obezwładnić małżeństwo wracające z koncertu. Ale uciekli, gdy kobieta wyjęła telefon i wezwała policję. Policjantom z Jarocina udało się zatrzymać sprawców już po kilkunastu minutach…

Do zdarzenia doszło 1 marca ok godziny 23.45 w centrum Jarocina. Do małżeństwa, które wracało z koncertu muzycznego, podeszło trzech młodych mężczyzn. Jeden z nich, trzymając w ręce gaz pieprzowy, zażądał od pary wydania pieniędzy i telefonów komórkowych. Gdy mężczyzna odmówił, napastnicy użyli wobec niego gazu, a następnie przewrócili i kopali po całym ciele – także po głowie. Ale gdy jego żona wyjęła telefon, by wezwać na pomoc policję, napastnicy uciekli.

Kobieta dokładnie opisała ubiór mężczyzn i wskazała kierunek, w którym się oddalili. Dzięki temu policjanci „patrolówki” zatrzymali podejrzewanych o usiłowanie dokonania rozboju w ciągu zaledwie kilkunastu minut od zdarzenia. Cała trójka trafiła do pomieszczeń dla osób zatrzymanych jarocińskiej komendy. Pobity przez nich mężczyzna został hospitalizowany.

Jak się okazało, jeden z zatrzymanych, 16-latek, był poszukiwany celem doprowadzenia do Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego. Poszukiwany przez policję do innej sprawy był także drugi napastnik, 20-letni.

Po przeprowadzeniu wszystkich niezbędnych czynności kryminalni ustalili przebieg zdarzenia i udział w nim poszczególnych osób. Ustalono, że czynny udział w rozboju brali 20-latek i jego 21-letni kolega. Obaj są mieszkańcami gminy Jarocin. Usłyszeli zarzut usiłowania dokonania rozboju. Wczoraj sąd w Jarocinie, na wniosek policji i prokuratury, wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźni spędzą w areszcie najbliższe 3 miesiące. Za to przestępstwo mogą oni trafić do więzienia nawet na 12 lat. Ich młodszy kolega, w poniedziałek, został przewieziony do placówki wychowawczej, z której wcześniej samowolnie się oddalił.

Dodaj komentarz

avatar