policja fot. policja

Jarocin: Kradzieże przez… dziurę w ścianie

W ten dość nietypowy sposób złodzieje w powiecie jarocińskim okradają sklepy. W ostatnim tygodniu doszło już do kilku takich kradzieży – i zawsze ich ofiarą padały sklepy Dino.

Pierwsze kradzieże tego rodzaju jarocińscy stróże prawa odnotowali pod koniec września, jak poinformował portal jarocinska.pl. Złodzieje w nocy wybili dziurę w ścianie z tyłu sklepu w Żerkowie, weszli do środka i ukradli papierosy oraz alkohol. Następnego dnia tą samą metoda okradziono sklep Dino w Dobieszczyźnie, a kilka dni później – przy ulicy Warcianej w Jarocinie. Natomiast w nocy z 6 na 7 listopada złodzieje znów okradli sklep w Żerkowie przy ul. Wiosny Ludów.

Śledztwo trwa i nie wiadomo, czy byli to ci sami sprawcy, a policja nie ujawnia szczegółów ze względu na dobro dochodzenia. Jednak sposób działania sprawców był taki sam we wszystkich przypadkach. Asortyment ukradzionego towaru też był podobny.

Wcześniej, w lipcu, takie kradzieże odnotowano też na północy regionu – w Skórce w powiecie złotowskim i w Szydłowie w powiecie pilskim. Za każdym razem okradano sklep Dino.

el

3 1 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze