kontrola fot. policja

Jarocin: Jak pirat drogowy stracił prawo jazdy

102 km/h w terenie zabudowanym – z taką prędkością jechał mieszkaniec gminy Jarocin na obowiązującej „pięćdziesiątce”. Utrata prawa jazdy na 3 miesiące, mandat i punkty karne to konsekwencje złamania przepisów przez mężczyznę.

Policjanci namierzyli pirata drogowego na szybkiej jeździe w środę 20 listopada o godzinie 13.00 na drodze powiatowej w miejscowości Zakrzew. Podczas porannego nadzoru nad ruchem drogowym na terenie gminy Jaraczewo zauważyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca jechał w ich kierunku z nadmierną prędkością. Przyrząd do pomiaru prędkości, który funkcjonariusze wymierzyli w kierunku pędzącego samochodu wykazał, że pojazd porusza się z prędkością 102 km/h.

Pomiar został przeprowadzony na drodze powiatowej, w obszarze zabudowanym, gdzie dopuszczalna prędkość z jaką mogą poruszać się pojazdy wynosi 50 km/h. Tym samym 31-letni mieszkaniec gminy Jarocin przekroczył ją o 52 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pirat drogowy został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł. i 10 punktami karnymi. Zostaną mu też zatrzymane uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy.

KWP, el

0 0 votes
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze