Jarocin: Firmy farmaceutycznej za 20 mln nie będzie

Jarocin fot. UMJarocin
Byli zagraniczni inwestorzy, którzy przylecieli na podpisanie umowy śmigłowcem, były deklaracje ze strony samorządu, – miałam być fabryka za 20 mln zł i miejsca pracy. Ale nie będzie. Dlaczego?

Tematem zajęła się „Gazeta Jarocińska” i ustaliła, że inwestorzy z Grupy Kapitałowej White Cloud z Londynu, którzy pojawili się w mieście w 2018 roku, podpisali wówczas list intencyjny i przedwstępną umowę w sprawie kupna gruntu pod fabrykę farmaceutyczną. Wybrana działka znajduje się między ulicami Przemysłową i Zaciszną, należy do Jarocińskiej Agencji Rozwoju.

Inwestycja miała być warta co najmniej 20 mln euro – w fabryce miały być produkowane komponenty dla przemysłu spożywczego, kosmetycznego i farmaceutycznego. Inwestor jednak zwrócił się z prośbą o przedłużenie terminu zawarcia umowy o kilka miesięcy. Przedstawiciele JAR wyrazili na to zgodę, ale pod warunkiem wniesienie zabezpieczenia finansowego w wysokości 10 proc. wartości transakcji, czyli około 200 tysięcy złotych. I na to już inwestor się nie zgodził, a rozmowy zostały zerwane.

Ostatecznie grupa kapitałowa White Cloud nie podjęła rozmów, a wszystko wskazuje na to, że w ogóle wycofała się z interesów w Polsce. Jednak wiceburmistrz Bartosz Walczak uważa, że gdyby inwestor zastał w Jarocinie sprzyjający klimat, to tak łatwo by nie zrezygnował. Jego zdaniem przeciwnicy burmistrza od pierwszej chwili stwarzali nieprzyjazną atmosferę i podważali autentyczność tak osób, jak zamiarów White Cloud. Nic dziwnego, że inwestor zniechęcił się do inwestowania w mieście.

el

Podziel się:

Ostatnio dodane: