Festiwal rockowy w Jarocinie rozpoczyna się już za tydzień, trwa budowa sceny i zaplecza. Niestety, imprezy nie będzie można obejrzeć na żywo w żadnej telewizji.

Jak informuje Radio Poznań, Bartosz Walczak, wiceburmistrz Jarocina, i Mariusz Woźniczka, producent festiwalu stwierdzili, że żadna z propozycji, które otrzymali, nie była możliwa do przyjęcia. Każda z telewizji zainteresowanych transmisjami na żywo żądała wielu ustępstw od wykonawców, na przykład wykonania określonych utworów w określonej kolejności podczas transmitowanego koncertu, a przede wszystkim przebojów, które się dobrze sprzedadzą w transmisji. Ale artyści nie wyrazili na to zgody. Ich zdaniem najważniejszą wartością tego festiwalu jest wolność artystyczna, swoboda i autentyczność, a więc wykonywanie tego, co chcą zaprezentować publiczności, w tym swoich nowych utworów, a nie granie pod wymogi telewizji.

Stanęło na tym, że dwa koncerty pokaże Telewizja Polska i będzie to jubileuszowy koncert Dżemu oraz poprzedzający go koncert z udziałem blisko dwudziestu gwiazd, w tym laureata konkursu Jarocińskich Rytmów Młodych.

Radio Poznań, el