Jarmark Wielkanocny z czterometrową palmą! Kiedy się rozpocznie?

Jarmark Wielkanocny fot. UMP

Czterometrowa palma wielkanocna, świąteczne przysmaki, ale także biżuteria, ceramika i oczywiście pisanki we wszystkich możliwych rodzajach i kolorach. 30 marca na placu Wolności rozpocznie się Jarmark Wielkanocny.

W jarmarku weźmie udział prawie 40 wystawców, głównie wytwórców rękodzieła. Oczywiście dominować będą wyroby przydatne podczas Wielkanocy: koszyczki wielkanocne, ozdoby na wielkanocny stół, oryginalna ceramika, akcesoria kuchenne z drewna czy porcelanowe kurki, zajączki albo kurczaczki, których nie może zabraknąć na wielkanocnym stole.

Będzie także coś dla tych, którzy wybiorą się tu po kupno prezentów „na Zająca”. Do wyboru będą ręcznie szyte ozdoby, biżuteria z bursztynu, ręcznie wyrabiane świece sojowe, przetwory z lawendy, kosmetyki, fantazyjna odzież i wiele innych atrakcji.

Oczywiście nie zabraknie lokalnych i regionalnych smakołyków, takich jak miody z przydomowej pasieki, podlaskie sękacze i mrowiska, litewskie wędliny i chleby, cepeliny czy kwas chlebowy. Będą też sery holenderskie, szwajcarskie, włoskie i hiszpańskie, greckie oliwki o różnych smakach, chałwa, bakława i wiele innych specjałów południowej kuchni. Będą także alkohole: od likierów i nalewek po wina, także te z wielkopolskich winnic.

Oprócz straganów przygotowano też gry i zabawy dla najmłodszych, spotkanie z Wielkanocnym Zającem, świąteczny spektakl oraz warsztaty wikliniarskie.

Jarmark potrwa do 2 kwietnia – a także tego dnia na Rynku Łazarskim odbędzie się kiermasz „Złota Niedziela” z wielkanocnym asortymentem i rękodziełem oraz warsztatami i animacjami dla dzieci.

Podziel się:

Ostatnio dodane: