Łukasz Szumowski, Janusz Cieszyński gov.pl

Janusz Cieszyński wraca do rządu. Będzie odpowiadał za informatyzację w Kancelarii Premiera

Były wiceminister zdrowia ponownie będzie członkiem rządu. Rzecznik Piotr Müller poinformował, że od 8 czerwca będzie pełnił stanowisko sekretarza stanu odpowiedzialnego za informatyzację. Premier Mateusz Morawiecki właśnie odwołał z tej funkcji dotychczasowego sekretarza stanu Marka Zagórskiego.

Jak informuje Onet.pl, Janusz Cieszyński, były wiceminister zdrowia odpowiedzialny za zakupy sprzętu do walki z koronawirusem, pracował w resorcie za czasów ministra Łukasza Szumowskiego. To on odpowiadał za zakup bezwartościowych maseczek ochronnych za 5 mln zł od trenera narciarstwa, znajomego Łukasza Szumowskiego. To także on podpisał umowę z handlarzem bronią na zakup 1241 respiratorów i odpowiadał za przekazanie mu 154 mln zł zaliczki. Sprawy obu kontrowersyjnych zakupów są w sądzie, dodatkowo trwa ściąganie przez komornika zaliczki przekazanej firmie handlarza bronią.

W sierpniu ubiegłego roku Janusz Cieszyński odszedł z resortu, a w kwietniu tego roku – premier powołał go na członka rady do spraw cyfryzacji. Został jej wiceprzewodniczącym. Teraz będzie odpowiadał za informatyzację Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze