niedziela, 25 lutego, 2024

Jakub Wajman podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań

18-letni wahadłowy Warty , Jakub Wajman, podpisał nową umowę ze swoim klubem. Będzie obowiązywała do grudnia 2025 roku z możliwością przedłużenia o kolejne dwa lata.

Jakub Wajman jest wychowankiem Wełny Rogoźno, ale już jako 15-latek trafił do Akademii Warty Poznań. Latem 2022 roku podpisał umowę z Wartą i wkrótce brał już udział w treningach pierwszego zespołu, a w lipcu 2023 roku oficjalnie zadebiutował na murawie – wszedł w końcówce meczu z Pogonią Szczecin w PKO Bank Polski Ekstraklasie.

Na początku obecnego okresu przygotowawczego Jakub Wajman został wypożyczony do III-ligowego Sokoła Kleczew i rozpoczął z nim treningi. W niedawnym sparingu z Lipnem Stęszew (2:1) strzelił jednego gola i zaliczył asystę przy drugim. Umowa obowiązuje do czerwca 2024 roku.

Nowy kontrakt z Wartą Poznań natomiast wiąże go z tym klubem do grudnia 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata, czyli do końca 2027 roku.
– Wiążemy plany z Jakubem Wajmanem, który zapracował na nową umowę swoją postawą w Akademii Warty Poznań oraz w pierwszej drużynie – mówi prezes Warty Poznań, Artur Meissner. – Stąd decyzja o podpisaniu nowego kontraktu. Jednocześnie Kuba jest w takim wieku, że najbardziej potrzebuje regularnych występów już w piłce seniorskiej i dlatego uznaliśmy, że najlepszym rozwiązaniem będzie wypożyczenie do klubu z niższej ligi. Mamy nadzieję, że po udanym półroczu w Sokole wróci do Warty jako jeszcze lepszy zawodnik i tego mu życzymy.

Źródło: Warta Poznań
Strona głównaSportJakub Wajman podpisał nowy kontrakt z Wartą Poznań