Jakie cechy powinno spełniać dobre szkło hartowane do Xiaomi Mi Note 10 Lite?

Sporo osób zastanawia się nad tym, czy każda szybka ochronna do Xiaomi Mi Note 10 Lite oferuje dokładnie takie same właściwości. Czym kierować się przy wyborze szkła ochronnego? Czy warto inwestować w dodatkową warstwę zabezpieczającą?

Xiaomi Mi Note 10 Lite — informacje i specyfikacja techniczna

Urządzenie zapada w oczy świetnym, niezwykle atrakcyjnym designem. Dużą uwagę obserwatorów branży mobilnej przykuła zwłaszcza świetna, wchodząca w fiolet, wersja kolorystyczna. Projektanci zaskoczyli też fanów marki ciekawym pomysłem na wyspę z aparatami głównymi.

Urządzenie ma wyświetlacz o przekątnej 6,47 cala, który wykonano w technologi AMOLED. Smartfon pracuje w rozdzielczości Full HD+ a w obszarze roboczym modułu ekranu odnajdziemy też charakterystyczną łezkę, gdzie znajduje się kamera selfie. W module wyświetlacza znajduje się też czytnik linii papilarnych.

Xiaomi Mi Note 10 Lite napędza wydajny, ceniony przez społeczność, procesor: Qualcomm Snapdragon 730G. Dobrze rokuje też obecność 6 GB pamięci RAM i 128 GB na dane użytkownika. Niestety, ale producent nie zdecydował się na zaimplementowanie slotu microSD. Oznacza to, że nie można w ten sposób rozbudować pamięci urządzenia.

Urządzenie kusi modułem aparatu głównego, na który składa się obecność aż czterech matryc: 64 Mpix + 8 Mpix (szeroki kąt) + 2 Mpix (moduł makro) + 5 Mpix czujnik głębi.

Producent zadbał też o bardzo dobre zaplecze komunikacyjne. Mi Note 10 Lite wspiera pasmo WiFi w standardzie 802.11 a/b/g/n/ac (2,4 i 5 GHz), a także oferuje dwa sloty na kartę SIM (DualSIM). Całość wieńczy Bluetooth 5.0, port podczerwieni oraz moduł NFC.

Smartfon ma akumulator o pojemności 5260 mAh z obsługą szybkiego, 30 W, ładowania. Nie jest to zawodnik wagi lekkiej, telefon waży aż 208 gramów przy wymiarach 74,2 × 157,8 × 9,67 milimetra.

Jakie szkło do Xiaomi Mi Note 10 Lite wybrać?

Wybór jest ogromny. Użytkownicy mają do wyboru szkła hartowane, hybrydowe oraz folie ochronne. Bogaty wybór szkieł do Xiaomi Mi Note 10 Lite ma w swojej ofercie na przykład firma 3MK. To wywodzący się z Polski producent, który ma swoje własne fabryki, a także kładzie bardzo duży nacisk na rozwój swoich własnych, autorskich metod zabezpieczeń urządzenia.

Bardzo dużą popularnością cieszy się szkło hartowane HardGlass Max. Co przemawia za jego zakupem? Na pewno warto docenić wzmocnione krawędzie konstrukcji. Statystyka pokazuje, że smartfony przeważnie upadają na kant obudowy. Właśnie dlatego odpowiednie zabezpieczenie tego elementu szkła jest tak ważne.

3mk zadbało też o wzmocnienie struktury folią typu Anti-Crash. HardGlass Max ma korzysta też z technologii SensorDot, dzięki czemu dodatkowa warstwa ochronna nie zaburza pracy czytnika linii papilarnych. Największym atutem jest jednak deklarowana twardość produktu wynosząca aż 9H.

Folia ochronna do Xiaomi Mi Note 10 Lite — czy warto?

Nie ulega wątpliwości, że folia oferuje mniejszą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne. Czy jest to akcesorium pozbawione jakichkolwiek zalet? Niekoniecznie. Przykładowo SilverProtection+ zwiększa wytrzymałość wyświetlacza aż o 400 procent, a na dodatek ma samoregenerującą się powłokę Self-Heal.

Kolejny atut zyskuje na znaczeniu zwłaszcza teraz, w erze pandemii COVID-19. Ta folia ochronna na Xiaomi Mi Note 10 Lite oferuje też powłokę składającą się z cząsteczek srebra. Zgodnie z deklaracją producenta, usuwa ona nawet do 99% bakterii i drobnoustrojów, które mogłyby nam zagrażać.

Artykuł sponsorowany

Podziel się: