Jaką decyzję podjęli szefowie Zjednoczonej Prawicy?

Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki i Marek Kuchciński fot. Silar
„Zakończyła się narada kierownictwa PiS. Podjęto decyzje o zdecydowanych rozstrzygnięciach” – napisała Anita Czerwińska, rzecznik PiS na Twitterze. – „O szczegółach poinformujemy w „stosownym czasie”.

To cały komunikat po trzygodzinnym spotkaniu kierownictwa PiS przy Nowogrodzkiej. Nie wiadomo więc w zasadzie nic poza tym, że się zakończyło i że podjęto jakieś decyzje. Jakie? Tego nie wiedzą nawet koalicjanci, a w końcu ich to najbardziej dotyczy – zwłaszcza ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro i jego partii Solidarna Polska.

W dzisiejszym spotkaniu poza Jarosławem Kaczyńskim wzięli udział m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, Ryszard Terlecki, szef klubu PiS w Sejmie, Mariusz Błaszczak, szef MON oraz europosłowie Joachim Brudziński i Beata Szydło.

Na temat podjętych decyzji trwają spekulacje. Według jednej z wersji, którą dziennikarze Onetu potwierdzili w kilku źródłach, minister sprawiedliwości ma stracić stanowisko. Według wersji RMF FM – stanowiska nie straci, a przynajmniej nie straci go dziś, ale będzie musiał stawić się na dywaniku u Jarosława Kaczyńskiego i tam usłyszy twarde warunki ewentualnej kontynuacji współpracy między PiS a Solidarną Polską. Jeśli ich nie przyjdzie – wówczas premier go zdymisjonuje i utworzy rząd mniejszościowy.

Według nieoficjalnych informacji Onetu – taka właśnie decyzja zapadła podczas dzisiejszego spotkania na Nowogrodzkiej. Kiedy Jarosław Kaczyński zamierza się spotkać ze Zbigniewem Ziobrą – nie wiadomo.

el

Podziel się: