Jaka będzie przyszłość Warty Poznań? Czy klub w końcu zacznie grać w Poznaniu?

Warta Poznań
Mimo niespodziewanie dobrej postawy na boisku, Warta Poznań musi ciągle walczyć z wieloma innymi problemami. Największym wyzwaniem, wydaje się być infrastruktura klubu.

Zieloni są obecnie liderem I ligi (druga klasa rozgrywkowa w Polsce) co sprawia, że coraz częściej pojawiają się pytania o możliwość ewentualnego awansu zespołu do ekstraklasy. Przypomnijmy, że mówimy o klubie, który miał walczyć o utrzymanie w tym sezonie. Dobra forma sportowa rodzi jednak problemy organizacyjne dla klubu. Przede wszystkim zespół w dalszym ciągu nie może grać na swoim stadionie. Ten nie spełnia obecnych wymogów licencyjnych, przez co mecze domowe Warta Poznań rozgrywa w Grodzisku Wielkopolskim.

W popularnym „Ogródku” brakuje obecnie dwóch rzeczy – oświetlenia oraz podgrzewanej murawy. Pierwsza z tych rzeczy ma się pojawić na boisku przy Drodze Dębińskiej już niedługo. Sprawa z drugą jest dość kuriozalna. Odpowiednia instalacja do podgrzewania murawy na obiekcie już się znajduje. Brakuje natomiast pieca, dzięki któremu faktycznie można byłoby z instalacji korzystać. Zamontowanie go na szczęście nie powinno trwać zbyt długo i jest nadzieja, że klub niedługo wróci do domu.

W przypadku awansu do ekstraklasy sytuacja wyglądałaby natomiast nieco inaczej, ze względu na wyższe wymagania wobec obiektów. Przede wszystkim klub musiałby postawić nową trybunę. Wiadomo, że stanęłaby ona w miejscu zachodniej, która obecnie jest w tak fatalnym stanie, że i tak się jej nie używa. Budowa trybuny nie trwa natomiast jednego dnia, więc w sytuacji awansu bardzo prawdopodobny jest scenariusz w którym klub znowu musiałby rozgrywać swoje mecz na innym obiekcie. Gdzie? W najbliższym sąsiedztwie są dwa stadiony spełniające wymagania ekstraklasy. Ten w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie obecnie Zieloni grają oraz stadion… przy Bułgarskiej.

Ta druga opcja wydaje się na chwilę obecną mało realna, chociażby ze względu na murawę stadionu Lecha, która nawet przy regularnie grającym tam tylko jednym zespole często nie wygląda najlepiej. To oznacza, że istnieje ryzyko, że Warta znowu będzie zmuszona grać w Grodzisku. 

Ale są i plusy. Klub od jakiegoś czasu konsekwentnie, małymi krokami, inwestuje w swoją infrastrukturę. Pomocne tutaj, jest również miasto, które w miarę możliwości stara się Warcie pomagać. W przyszłości klub ma się doczekać m.in. nowego budynku klubowego połączonego z halą sportową, który miałby stanąć w miejscu obecnego, wyjątkowo mało funkcjonalnego, obiektu. Wszystko wskazuje na to, że Warta Poznań, małymi krokami, ale konsekwentnie idzie do przodu.

Źródło: weszlo.com

Podziel się:

Ostatnio dodane: