Jak wypadł pierwszy dzień Pyrkonu? Zobaczcie zdjęcia!

Pyrkon 2023 fot. W. Lesiewicz

Rusałki o zielonych włosach, Hannibal Lecter w masce i cały tabun Wiedźminów. Wszystkich można zobaczyć na Festiwalu Fantastyki Pyrkon, który trwa do końca weekendu. Zresztą nie tylko tam – fantastyczne postaci dały się zauważyć także w centrum Poznania.

Jak raportuje ekipa Pyrkonu – już wczoraj teren festiwalu na MTP odwiedziły tłumy, a ogromnym powodzeniem cieszyło się spotkanie z Maciejem Musiałem o kulisach powstawania hitów Netflixa i spektakl “Kombinat” Teatru Muzycznego w Poznaniu. Sala Ziemi była wypełniona do ostatniego miejsca! Wieczór zakończył koncert Michała Jelonka, doskonały i z rekordową frekwencją.

Mnóstwo zainteresowanych przyciągnęła Strefa Naukowa – a przypomnijmy, że uczestnicy festiwalu mają do wyboru następujące bloki programowe: Arena, Ekspozycja Kolekcji i Sztuki, Kino Plenerowe, Koncerty, Scena Plenerowa, Strefa Cosplay, Strefa Dziecięca, Strefa fanów klocków LEGO, Strefa Filmowo-Serialowa, Strefa Gamingowa, Strefa Gier Planszowych i Bitewnych, Strefa Inicjatyw Fanowskich, Strefa Integracyjna, Strefa Komiksowa, Strefa Konkursowa, Strefa Literacka, Strefa Mangi i Anime, Strefa Naukowa, Strefa RPG i Strefa Warsztatowa.

Strefa Pyrkonowicza, Arena, Wioski, Strefa Integracyjna, Gród Inicjatyw Fanowskich, Masterclass znajdują się w pawilonach 3 i 3A, Kraina Wystawców, Strefa Komiksowa, Czytelnia Komiksów, Strefa Warsztatowa – w pawilonach 5 i 5A, Games Room w pawilonie 6 A i B, Strefa Gamingowa w pawilonie 7A, Prelekcje Gamingowe, Sala Warsztatowa, RPGralnia – to pawilon 7 i 8, a pawilon 8A to Strefa Cosplay i Strefa Teatru Muzycznego. W pawilonie PCC z kolei znajduje się Strefa Dziecięca, Strefa Fanów Klocków Lego, Ekspozycja Kolekcji i Sztuki, Sala Literacka 1 i 2, Sala Mangi i Anime 1, Sala Naukowa, Atrakcje Naukowe i Stacja Nauka, Aula Mała, Aula Duża, Sala Ziemi, Autografy i Strefa Foto. Sala Zielona i Niebieska w Holu Wschodnim staną się Salami Filmowo-Serialowymi 1 i 2.

Podziel się: