Jak wybrać zegarek sportowy. Sprawdź porady sportowca!

zegarek fot. mat. pras.
Technologia przenika każdą dziedzinę życia. To, co niegdyś opierało się wyłącznie na instynkcie i wsłuchiwaniu się w swoje ciało, dziś nie może obejść się bez ścisłego monitorowania tego przez dedykowane urządzenie. Coraz większą popularnością, zarówno wśród zawodowych sportowców jak i amatorów, cieszy się zegarek sportowy. Na rynku można znaleźć wiele modeli, różniących się ceną, wyglądem, rozmiarem oraz ilością posiadanych funkcji. Na jaki zegarek sportowy w takim razie się zdecydować?
Typy zegarków sportowych

Zanim przystąpimy do poszukiwania konkretnego modelu, warto na początek zastanowić, jaki typ zegarka nas interesuje. Na rynku można spotkać dwa rodzaje urządzeń pełniących taką funkcję – są to opaski monitorujące aktywność (czyli smartbandy) oraz smartwatche. Te dwa typy zegarków różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim funkcjonalnością.

Smartbandy mają zazwyczaj jedną główną funkcję – monitorowanie aktywności fizycznej. Z punktu widzenia sportowców są one najlepszym rozwiązaniem, ponieważ posiadają wiele rozmaitych czynników, które w szczegółowy sposób przedstawiają reakcje naszego organizmu na wysiłek (m.in. jest to zegarek sportowy z pulsometrem). Są małe i lekkie, w zasadzie nie czuje się ich podczas noszenia na ręce. Bardzo istotne jest, aby smartband był kompatybilny z posiadanym przez nas telefonem, bo to właśnie na jego wyświetlaczu będziemy mogli sprawdzić wyniki. Smartbandy posiadają wbudowane plany treningowe, które mogą po części zastępować osobistego trenera. Niezwykle popularnym smartbandem jest zegarek sportowy Xiaomi. Użytkownicy doceniają go za dużą ilość posiadanych funkcji, możliwość zintegrowania go z większością smartfonów oraz bardzo atrakcyjną cenę.

Smartwatche swoim wyglądem przypominają tradycyjne zegarki, jednak ilość posiadanych przez nie funkcji czyni je często mini urządzeniami mobilnymi. Najczęściej posiadają one kolorowe, dotykowe ekrany, z wbudowanym głośnikiem, modułem bluetooth, wifi aparatem i wieloma innymi udogodnieniami. Podobnie jak smartbandy, mierzą one aktywność, jednak najczęściej w bardziej ograniczonym zakresie. Smartwatch jest idealnym urządzeniem dla tych, którzy oprócz funkcji sportowych chcą w swoim zegarku posiadać m.in. funkcje telefonu.

Jaki zegarek sportowy wybrać?

Dopóki nie zaczniemy poszukiwać wymarzonego zegarka sportowego, możemy nie zdawać sobie sprawy, jak wiele modeli można znaleźć na rynku. Każdy z nich kusi nas opisami funkcji, jakie posiada, bądź też zdjęciami, w jaki sposób można go wykorzystywać. W pierwszej kolejności warto jednak ustalić, dla kogo tak naprawdę poszukujemy tego typu sprzętu? W zależności od naszej odpowiedzi, znajdziemy już bliższe naszym oczekiwaniom egzemplarze.

Zegarek sportowy męski bez wątpienia będzie charakteryzował się stonowaną kolorystyką (najczęściej można znaleźć go w kolorze czarnym) oraz nieco większą tarczą. Tego typu modele bardzo często posiadają również większą bransoletę, a także bardziej solidne zapięcie. Jaki zegarek sportowy męski wybrać? Jaki zegarek z pulsometrem?

Pośród dostępnych produktów znajdziemy zarówno takie, które pasują raczej do sportowego stroju, jak i uniwersalne modele, które z powodzeniem można również założyć do mniej formalnego garnituru. Wybór zależy od indywidualnych preferencji i tego, jaką funkcję ma ten zegarek spełniać. Jeśli zależy nam wyłącznie na monitorowaniu naszej aktywności to model typowo sportowy będzie najlepszym rozwiązaniem, jeśli jednak wolimy bardziej wszechstronne zastosowanie – szukajmy modelu uniwersalnego, dostępnego np. ze skórzanym paskiem.

Zegarek sportowy damski powinien być nieco mniejszy, o bardziej opływowym kształcie. W przypadku tego typu modeli w sklepach znajdziemy bogatą kolorystykę oraz stylistykę poszczególnych zegarków. W przypadku produktów dedykowanych kobietom, na uwagę zasługuje biżuteryjne paski, które idealnie będą pasowały również do sukienek.

Ważną grupą odbiorców ,tych gadżetów są również… dzieci. Zegarek sportowy dla chłopca będzie idealnym pomysłem na mierzenie jego aktywności i świetną motywacją do osiągania coraz lepszych wyników. Taki prezent może być sposobem na wprowadzenie naszego dziecka w sportowy tryb życia, ale również… sposobem na komunikację z nim. Zegarek sportowy z gps dedykowany dzieciom posiada możliwość monitorowania pozycji. Dzięki temu rodzic może sprawdzić, gdzie aktualnie znajduje się dziecko, co pozwala uniknąć sytuacji, w której martwimy się o dziecko, które nie odbiera telefonu.

Sprawdź ranking zegarków sportowych tutaj.

Czy warto zainwestować w zegarek sportowy

Można uprawiać sport bez dedykowanego zegarka, jednak pytanie brzmi – po co? Zegarek sportowy stanowi świetny sposób na kontrolowanie swoich wyników i stopniowe ich poprawianie. Jest formą motywacji do aktywności, którą można dzielić się z innymi.

W sklepach można znaleźć wiele modeli godnych uwagi. Bez wątpienia warto zainwestować w zegarek sportowy Casio czy też zegarek sportowy Timex. Przed podjęciem ostatecznej decyzji najlepiej zapoznać się z opisem poszczególnych modeli i szczegółowo przyjrzeć się, co one oferują.

Zainteresował Cię nasz artykuł? Sprawdź inne rankingi zegarków na stronie terdeals.com.

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: