Jak wybrać kierunek na wakacje?

Słoneczna Grecja, romantyczne Włochy, elektryzująca Tajlandia – współczesny świat oferuje Nam wiele możliwości. Zastanawiacie się, dokąd polecieć w tym roku? Koniecznie skorzystajcie z kilku naszych porad.
Wybór kierunku – od czego zależy?

Wybór kierunku wakacyjnego zależy od wielu czynników, m.in. od klimatu, dostępności zabytków oraz zasobu portfela. Ważne jest również, aby mieć sprecyzowane plany dotyczące wypoczynku – wypoczynek bierny czy aktywny. Poniżej przygotowaliśmy dla Państwa listę kierunków, które nieprzerwanie kuszą i cieszą się popularnością wśród turystów.

– Grecja – raj dla miłośników słońca i zabytków (więcej: www.okiemturysty.pl/grecja/)

Grecja, uznawana za kolebkę zachodniej cywilizacji, to miejsce, które nigdy nie wychodzi z mody. Warto zauważyć, że na jej terenie można znaleźć praktycznie wszystko – starożytne zabytki, wspaniałą kuchnię, gorące słońce i niepowtarzalną atmosferę. Ateny, a także greckie wyspy i wysepki z pewnością przypadną go gustu wszystkim miłośnikom zwiedzania oraz kąpieli słonecznych.

– Maroko – tu powietrze pachnie egzotyką…

„Brama Afryki” zaskakuje na każdym kroku. Kozy na drzewach, niesamowita feeria barw i zapachów, smak kuskusu – przykłady można mnożyć i mnożyć. Jeśli lubicie odkrywać nowe miejsca, zwiedzać zabytki, a także patrzeć jednocześnie na góry i ocean, ta część Afryki będzie świetnym wyborem.

– Zanzibar – wyspa kontrastów (więcej: www.okiemturysty.pl/zanzibar/)

Na Zanzibarze życie toczy się swoim rytmem. W powietrzu unosi się zapach goździków, a w Stone Town (Kamiennym Mieście) sprzedawcy prześcigają się w przyciąganiu uwagi klientów. „Wyspa Przypraw” – bo tak często mówi się o Zanzibarze – to propozycja dla osób, które kochają leniwy odpoczynek na plaży. Wy też do nich należycie?

– Egipt – pozdrowienia z kraju faraonów (więcej: www.okiemturysty.pl/egipt)

Egipt od zawsze kusił i przyciągał turystów z całego świata. Sfinks, Nil, Piramidy w Gizie – któż z Nas nie chciałby zobaczyć perełek dziedzictwa światowego? Jeśli interesuje Was historia, a także nurkowanie w głębinach Morza Czerwonego, ten kierunek będzie prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

– Chorwacja – unikalna „Perła Adriatyku”

Wyśmienita kuchnia, piękne wodospady, znakomite tereny nadmorskie – tak oto w wielkim skrócie można opisać prawdziwą „Perłę Adriatyku”. Chorwacja, bo o niej tutaj mowa, stanowi jeden z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Nie będziemy jednak rozpisywali się na temat tego miejsca, ponieważ tajemnice Chorwacji powinniście odkryć na własną rękę…

Reasumując, jeśli nie wiecie, jak wybrać kierunek na wakacje, kierujcie się sercem. Zastanówcie się, czego oczekujecie od wakacji i który kierunek jest bliski Waszym upodobaniom. To z pewnością ułatwi wybór wycieczki!

Artykuł sponsorowany

Podziel się:

Ostatnio dodane: