Jak wybić się na światowym rynku Amazon?

Amazon jest jednym z największych sklepów internetowych wywodzących się ze Stanów Zjednoczonych. Jednak obszar jego działania nie obejmuje jedynie klientów z USA. Z możliwości zakupów, a nawet sprzedaży produktów możemy skorzystać w wielu miejscach na świecie.

Jeżeli czytasz ten artykuł, domyślam się, że jesteś przedsiębiorcą, który posiada produkt, z którym chcesz trafić do większej liczby klientów, bądź dopiero chcesz zaistnieć z nim na rynku. Jednak zanim wyjaśnię Ci jak zwiększyć swoją skuteczność sprzedażową, musisz dowiedzieć się, jak właściwie funkcjonuje największy sklep internetowy. Poznając mechanizmy działania Amazon, zwiększysz swoją sprzedaż oraz zrozumiesz, dlaczego dotychczas nie była ona skuteczna.

Geneza sklepu Amazon

Sklep internetowy został założony w roku 1994 przez Jeffa Bezosa i pełnił funkcję księgarni internetowej. Niewielu zdaje sobie sprawę z pierwotnej funkcji Amazon, jednak być może jest to powód, dlaczego daje on każdemu możliwość publikacji eBooków i książek papierowych.

Obecnie nie jest to jedynie miejsce publikacji oraz zakupu książek, ale ogromne przedsiębiorstwo, dające możliwość dotarcia do klientów rynku światowego.

Sukces i ogromne zyski Amazon zawdzięcza milionom samodzielnych sprzedawców, którzy posiadają konto na platformie. Jednak ze względu na dużą liczbę przedsiębiorców wystawiających produkty w sklepie Jeffa Bezosa, nowi sprzedawcy muszą posiadać ogromną wiedzę, pozwalającą wybić się na tle konkurencji.

Mimo że Amazon nie jest tak popularny w Polce, jak w Stanach Zjednoczonych, zdecydowanie warto być na bieżąco z tą platformą. Szczególnie przedsiębiorcy powinni zdawać sobie sprawę z tego, że największy sklep internetowy wywoła sporą rewolucję na polskim rynku, na którą powinni być przygotowany.

Jednak zanim ta rewolucja nastąpi, już dziś możesz prowadzić swój biznes na skalę światową korzystając z największej platformy e-Commerce.

Wielu przedsiębiorców stawiających swoje pierwsze kroki w sprzedaży internetowej decyduje się na założenie konta na najpopularniejszych, polskich platformach sprzedażowych. Amazon ma nad nimi przewagę nie tylko w kwestii dostępu do klientów z całego świata. Przede wszystkim Amazon jest sklepem, co wiąże się z działaniami takimi jak założenie konta, realizacja wysyłek czy kontakt z klientem. Dla osoby, która nigdy nie miała do czynienia z tą platformą, zrozumienie wszelkich zasad może być niezwykle trudne, już na etapie zakładania konta. Później pojawi się konieczność oszacowania sprzedaży, prognozowania marży, analizy obecności na rynku, tworzenia listingu produktów…

Wymienione działania wcale nie mają Cię zniechęcić do sprzedaży na Amazon. Wręcz przeciwnie, założeniem jest uświadomieniem, że sprzedaż na największej platformie sprzedażowej przyniesie ogromne zyski i obecność na rynku światowym, jeśli tylko podejmiesz właściwie kroki.
I nie oznacza to wcale, że musisz je podejmować sam. Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi zespół doświadczonych pracowników AMZteam.

Czym jest AMZteam?

Firma oferuje swoim klientom obsługę sprzedażową na pięciu rynkach w Europie oraz USA. Dzięki niej zyskujesz możliwość wybicia się ze swoim produktem na światowym rynku, a granice i język nie będą już dla Ciebie przeszkodą.

Firma AMZteam składa się z zespołu doświadczonych pracowników w branży e-commerce, programowania, logistyki, a nawet prawa. To właśnie oni od wielu lat sprzedają własne produkty na platformach internetowych, a wiedzą nabytą podczas transakcji z klientami dzielą się z osobami korzystającymi z usług firmy. Dzięki zdobytej wiedzy oraz doświadczeniu wiedzą jak wykorzystać metody sprzedaży w praktyce, co pozwala uzyskać wysoką pozycję produktu na rynku nie tylko polskim, ale przede wszystkim zagranicznym.

Do kogo skierowane są usługi AMZteam?

Wydawać by się mogło, że rozwój technologii i wzrost liczby platform sprzedażowych otworzył drzwi dla wielu przedsiębiorców. Jednak to właśnie te czynniki sprawiły, że konkurencja jest ogromna, co sprawia, że zbudowanie własnej marki na rynku sprzedaży internetowej wcale nie jest proste.

Firma AMZteam pomaga wprowadzić swoich klientów na rynek największego sklepu internetowego, jakim jest Amazon. Ich usługi skierowane są zarówno do osób, które posiadają produkt fizyczny i chcą rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż internetową, jak i dla tych, którzy własnego produktu jeszcze nie mają.

Zakres usług oferowanych przez zespół AMZteam jest bardzo szeroki, a w jego skład wchodzą m.in. :

  • consulting,
  • obsługa konta Amazon,
  • obsługa klientami,
  • tworzenie aukcji i ich pozycjonowanie,
  • ochrona konta oraz sprzedaży,
  • tworzenie marki,
  • pozycjonowanie sprzedaży na Amazon.

Po przystąpieniu do współpracy z AMZteam zespół doświadczonych pracowników przystępuje do zarejestrowania Twojej marki oraz znaku towarowego. Pomogą oni w wyborze rynków do sprzedaży, opracują strategię działania i plan sprzedaży na największej platformie e-commerce.
Dzięki nim nie będziesz musiał się martwić o obsługę klientów, rozstrzyganie reklamacji oraz zwrotów. Doświadczeni pracownicy odpowiadają na zapytania klientów w 24 godziny i co najważniejsze, aż w 5 językach!

Stale monitorują realizowane zamówienia oraz kontrolują statystyki, komentarze i opinie.

Dla osoby stawiające pierwsze, samodzielne kroki na platformie Amazon magią może okazać się tworzenie listingów i pozycjonowanie. Firm AMZteam wszystko bierze we własne ręce. Zapewnia wsparcie techniczne i merytoryczne przy tworzeniu treści, zajmuje się otwieraniem kategorii produktowych, a także implementacją produktów.

Dzięki implementacji produkt zostaje przedstawiony w atrakcyjny sposób, dzięki czemu zwiększy się jego sprzedaż. Jak wiemy, większość zakupów, dokonujemy za pomocą zmysłu wzroku. Kupujemy oczami. Eksperci firmy AMZteam  doskonale zdają sobie z tego sprawę dlatego też każdy produkt opatrzony jest nie tylko odpowiednim zdjęciem, ale również kompletnym i zrozumiałym dla wszystkich opisem. Działanie te pozwolą zwiększyć widoczność i atrakcyjność Twojej firmy.

Wszystkie działania mające na celu zaistnienie Twojej marki na rynku internetowym zostaną wykonane przez doświadczonych pracowników AMZteam. Oznacza to, że nie musisz ponosić kosztów związanych z zatrudnianiem poszczególnych specjalistów, co pozwoli Ci znacząco zaoszczędzić.

Oferta AMZteam

Usługi firmy AMZteam składają się nie tylko z pełnej obsługi konta na Amazon. Oprócz niej możesz skorzystać również z pakietów dodatkowych, w skład których wchodzi pozycjonowanie oraz pomoc na początkowym etapie rozpoczęcia sprzedaży na Amazon.

Pierwsza usługa skierowana jest głównie do przedsiębiorców, którzy już posiadają konto na Amazonie, jednak ich sprzedaż nie jest satysfakcjonująca. Dzięki opracowaniu strategii oraz analizie bezpośredniej konkurencji, specjaliści AMZteam doskonale wiedzą, jakie działania podjąć, aby nasz produkt trafił do określonej grupy odbiorców.

W przypadku, gdy posiadasz już produkt, specjaliści ulepszają Twoje aktualne listingi, tworzą odpowiednie słowa kluczowe, otwierają kategorie produktowe, tworzą landing pages, dedykowane reklamy oraz zajmują się przekierowywaniem ruchu.

Landing page jest stroną docelową, która pozwala przyciągnąć uwagę odwiedzających oraz pozwala zaprezentować im najważniejsze informacje skierowane do potencjalnych nabywców Twojego produktu. Nie jest to strona docelowa, na której klient może zakupić produkt, jednak stanowi miejsce, gdzie możesz ogłosić ofertę nowego produktu lub zaoferować zniżkę. AMZteam wychodzi naprzeciw wszelkim narzędziom mającym na celu zwiększenie sprzedaży Twojego produktu, dlatego też odpowiada za stworzenie landing page.

W pakietach dodatkowych AMZteam odnaleźć możesz także pomoc w początkowej sprzedaży na największej platformie sprzedażowej na świecie. Nawet jeżeli nie posiadasz jeszcze własnego produktu, a nawet pomysłu na niego zespół ekspertów przygotuje Cię do sprzedaży internetowej, a także pomoże wybrać produkt, który jest perspektywiczny. Z kolei w przypadku osób posiadających produkt, zespół AMZteam oferuje pomoc w tworzeniu pierwszych listingów, rejestracji konta. Odpowiada on również za tworzenie słów kluczowych oraz promocji, które pozwolą zyskać wielu nowych klientów. Wystawiane produkty posiadają zwięzły tytuł, dzięki któremu każdy użytkownik będzie w stanie go odnaleźć. Niektóre z kategorii posiadają jednak nieco odmienne wymagania co do tworzenia tytułu, z czego AMZteam doskonale zdaje sobie sprawę.

Tworzone opisy sprzedawanych produktów powinny być bezbłędne i jasne. Nie każdy posiada jednak lekkie pióro bądź czas, który mógłby poświęcić na stworzenie idealnego opisu. Doświadczeni pracownicy AMZteam wiedzą jak czytelnie sformatować tekst, aby nie tylko trafił do klientów, ale został również odpowiednio pozycjonowany.

Realizowane zamówienia są stale monitorowane, co czyni Cię rzetelnym producentem w oczach klientów.
AMZteam odpowiada również za sprawy związane z bezpieczeństwem na Amazon. Zapewnia pełną ochronę konta, neutralizuje zagrożenia i zapewnia utrzymanie ciągłości wypłat.

Reklama dźwignią handlu na Amazonie

Ciężko wyobrazić sobie sprzedaż jakiekolwiek produktu, bez odpowiedniej reklamy. To właśnie ona pozwala dotrzeć do większej liczby odbiorców. Jednak nie każdy przedsiębiorca wie jak takową reklamę wykonać. Wielu decyduje się na skorzystanie z usług agencji reklamowych, co potęguje tylko bieżące wydatki, które można skutecznie zminimalizować korzystając z pomocy AMZteam. Specjaliści z branży e-commerce pomogą stworzyć reklamę, która nie tylko dotrze do większej liczby odbiorców, ale również przedstawi produkt z wielu pozytywnych stron. Eksperci doskonale wiedzą, że popyt produktu wcale nie wynika z naturalnej potrzeby posiadania go przez klientów. Bardzo często to właśnie oni, aby produkt został zakupiony, wzbudzają w potencjalnych klientach potrzebę, która wcześniej nie występowała.

W czym jeszcze może pomóc AMZteam?

Bardzo często przedsiębiorcy rozpoczynający swoją sprzedaż na Amazonie napotykają problem blokowania przez platformę. Trzeba przyznać, że jest ona niezwykle skrupulatna w kwestiach dbania o dobro klienta, dlatego też sprzedawcy powinni 90% zamówień realizować w ciągu 2 dni roboczych, na min. 90% zapytań odpowiadać w przeciągu 24 godzin, prawidłowo dobierać zdjęcia produktów, używać nazwy firmy, do której mają pełne prawo czy nie sprzedawać podróbek.

Lista zadań spoczywających na sprzedawcy na Amazonie jest jeszcze dłuższa. Jednak oprócz nich przedsiębiorcy mają mnóstwo innych spraw na głowie do wykonania w ciągu dnia. Firma AMZteam zwalnia swoich klientów z konieczności wykonywania wszystkich czynności na Amazonie, biorąc za nie odpowiedzialność.

Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, który pragnie skalować swój biznes, koniecznie powinieneś zapoznać się z Amazonem. Z pewnością jest to sklep, o którym w przyszłości będzie głośno. Dlatego już teraz warto budować swoją markę w największym sklepie internetowym i docierać z produktami do klientów z całego świata. Budując w taki sposób siatkę klientów, Twój biznes będzie rósł w siłę.

Artykuł sponsorowany

0 0 votes
Oceń artykuł
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie komentarze