Jak rozpoznać legalnego bukmachera?

Od 2017 roku obowiązuje w Polsce nowa ustawa hazardowa, zgodnie z którą obowiązującym stał się podział na bukmacherów legalnych i nielegalnych.

W internecie dostępne są listy firm oferujących usługi zakładów wzajemnych i posiadających odpowiednie pozwolenia na działanie w naszym kraju. Na stronie internetowej Ministerstwa Finansów znajduje się także rejestr domen zakazanych. Nie trzeba wcale jednak zagłębiać się w wykazy rządowe, aby rozpoznać, czy dany bukmacher działa legalnie. Na co szczególnie trzeba zwracać uwagę?

1. Siedziba w Polsce i licencja
2. Strona internetowa i punkty stacjonarne
3. Bezpieczeństwo transakcji

Tylko gra u legalnego bukmachera stanowi gwarant bezpieczeństwa transakcji oraz zgodności z prawem.

Siedziba w Polsce i licencja

Najlepsi bukmacherzy dbają o transparentność swoich działań. Każdy z grona bukmacherów legalnych zobowiązany jest mieć swoją siedzibę na terenie Polski. Tym samym widząc adres zagraniczny, zwłaszcza związany z jednym z rajów podatkowych, i jednocześnie brak przedstawicielstwa w Rzeczypospolitej, możemy być pewni, że dany operator nie jest legalny. Jak już wcześniej wspomniano, ważnym wyznacznikiem jest również licencja. Legalni bukmacherzy w Polsce najczęściej podają jej numer na stronie internetowej. Niezależnie od tego, czy taka informacja widnieje w serwisie, można ją dodatkowo zweryfikować na stronach Ministerstwa Finansów.

Strona internetowa i punkty stacjonarne

Jednym ze sposobów obstawiania meczów jest rejestracja w serwisie internetowym. Adres www powinien w tym przypadku kończyć się oznaczeniem .pl. Końcówki .com lub jeszcze inne, mniej typowe wskazują na brak legalności danego bukmachera. Oczywiście, dopuszczalne są rozbieżności jeśli dany bukmacher działa też zagranicą, jednak polski wariant zawsze powinien mieć końcówkę .pl. Wyznacznikiem legalności mogą być także punkty stacjonarne. Zgodnie w obowiązującymi w naszym kraju przepisami do ich prowadzenia licencja jest niezbędna. Brak tego dokumentu uniemożliwia nawet podpisanie umowy na prowadzenie takiego punktu czy reklamowanie go.

Bezpieczeństwo transakcji

Banki zobligowane są do blokowania środków, a nawet całych rachunków bankowych w przypadku dostrzeżenia podejrzanej transakcji. Próby wypłacenia wygranych środków u nielegalnych bukmacherów mogą zatem skutkować dość poważnymi problemami. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, legalni bukmacherzy przeprowadzają weryfikację tożsamości gracza. Reguła ta wynika między innymi z obowiązku ochrony osób nieletnich przez skutkami hazardu.

Należy pamiętać że hazard może uzależniać i jest przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich.

Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar