Jak grabić i kosić trawniki? Miasto zaprasza na warsztaty

koszenie fot. counselling, pixabay

„Grabienie i koszenie – przyrodnicze utrapienie” – taki tytuł nosi bezpłatne szkolenie, na które zaprasza przez Urząd Miasta Poznania. Jego uczestnicy dowiedzą się, jak pielęgnować tereny zieleni w mieście oraz kosić trawniki czy grabić liście.

„Podczas spotkań przeprowadzonych w formie warsztatowej, omówione zostaną zagadnienia pielęgnacji terenów zieleni w mieście związane z koszeniem trawników oraz grabieniem liści” – informuje Urząd Miasta Poznania. – „Tematyka będzie ściśle powiązana z praktycznym zastosowaniem zapisów Miejskiego Planu Adaptacji do zmian klimatu Miasta Poznania oraz ochroną bioróżnorodności. W dobie zmian klimatycznych, przemyślane utrzymywanie stref zieleni stanowi ogromną szansę dla redukcji wysp ciepła, a tym samym poprawy komfortu życia ludzi i przyrody miejskiej”.

Udział w szkoleniu może wziąć każdy mieszkaniec po uprzedniej rejestracji drogą mailową na adres Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska, którego pracownicy po rejestracji przydzielą chętnych do konkretnych grup warsztatowych i podadzą godziny rozpoczęcia szkolenia. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 października, a samo szkolenie odbędzie się 28 października w Urzędzie Miasta Poznania (plac Kolegiacki 17, piętro I, sala Malinowa). Czas trwania szkolenia to ok. 2,5 h.

Podziel się: