Jadwiga Emilewicz: Rok szkolny już do końca on line?

J. Emilewicz
– Będziemy o tym rozmawiać w osobnym rytmie – mówiła wicepremier Jadwiga Emilewicz w Onet Rano. – Ale w pełnym rytmie nauki szkoły w tym roku szkolnym już najprawdopodobniej nie wrócą do swojej działalności.

Podczas wczorajszej konferencji prasowej premiera minister Łukasz Szumowski mówiąc o złagodzeniach obostrzeń wprowadzonych z powodu pandemii koronawirusa, powiedział, że szkołom i zasadom ich pracy do końca roku szkolnego zostanie poświęcona odrębna konferencja prasowa. Dziś wicepremier Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że prace nad rozwiązaniami dla szkół trwają, ale w tym roku szkolnym szkoły już najprawdopodobniej nie wrócą do swojej pełnej działalności.

Wicepremier zapowiedziała jednak, że niektóre funkcje szkoły będą stopniowo przywracane w dalszych etapach odmrażania gospodarki, o których wczoraj mówił premier Mateusz Morawiecki. Chodzi tu o zorganizowanie opieki w szkołach dla dzieci, gdy ich rodzice wrócą do pracy, bo ruszy gospodarka.

Na razie trwa nauka zdalna i tak ma być do 26 kwietnia. Dalsze działania będą zależały od stanu epidemiologicznego Polski. Minister Szumowski, na podstawie danych dotyczących zachorowań i zgonów oceni, czy możemy jako kraj przejść do kolejnego etapu łagodzenia obostrzeń dotyczących gospodarki – i szkół.

el

Podziel się: