Jacek Jaśkowiak wybiera się do Warszawy 4 czerwca. „Mamy szansę pokazać poziom obywatelskiego sprzeciwu”

Jacek Jaśkowiak, Donald Tusk fot. J. Jaśkowiak FB

Donald Tuska zaprasza do Warszawy w rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów z 1989 roku na marsz protestacyjny „przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami”. Weźmie w nim udział także prezydent Jacek Jaśkowiak.

Prezydent Poznania poinformował o swojej decyzji na Facebooku.
„4 czerwca będę w Warszawie i mam nadzieję, że będzie nas wielu” – napisał. – „To ważna data w historii Polski i bardzo ważny dzień w tym roku. Mamy szansę pokazać poziom obywatelskiego sprzeciwu wobec złej władzy. Obecność na marszu to kwestia przyszłości naszego kraju, polskiego samorządu i demokracji”.

Marsz ma się rozpocząć 4 czerwca o 12.00 na placu Na Rozdrożu, czyli w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Później przejdzie Alejami Ujazdowskimi, placem Trzech Krzyży, Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem na plac Zamkowy.

W marszu zapowiedzieli udział także politycy Lewicy oraz prof. Adam Strzembosz, Władysław Frasyniuk i Lech Wałęsa. Będzie znany aktor Janusz Gajos. Nie pojawi się natomiast Aleksander Kwaśniewski – tego dnia promuje w Gdańsku swoją książkę i nie był już w stanie przełożyć umówionego znacznie wcześniej spotkania. Tego samego dnia demonstracje poparcia dla opozycji w Polsce odbędą się także na całym świecie, między innymi w Paryżu, Londynie, Brukseli, Nowym Jorku, Chicago i Toronto.

Podziel się:

Ostatnio dodane: