Jacek Jaśkowiak, posłowie i Małgorzata Ostrowska piekli pierniki. Dla WOŚP

pierniki dla WOŚP. Joanna Jaśkowiak, Jacek Jaśkowiak, Małgorzata Ostrowska, Adam Szłapka fot. UMP

To już kolejny rok z rzędu, gdy prezydent Jacek Jaśkowiak w piekarni na Ławicy piecze pierniki, by wspomóc WOŚP. W tym roku pomagali mu posłowie Joanna Jaśkowiak i Adam Szłapka oraz piosenkarka Małgorzata Ostrowska.

Sztab Ławica – organizator akcji pieczenia pierniczków – oprócz prezydenta Poznania do udziału zaprosił także posłów Joannę Jaśkowiak i Adama Szłapkę oraz piosenkarkę Małgorzatę Ostrowską. Każdy z uczestników przygotował własnoręcznie po kilkanaście sztuk pierników, które będzie można licytować podczas poznańskiego finału WOŚP.

Według nieoficjalnych doniesień z mediów społecznościowych prezydent Jaśkowiak wykazywał się największą precyzją w wyciskaniu ciasteczek, a poseł Adam Szłapka w wałkowaniu – co zauważyła Małgorzata Ostrowska, jak zawsze spostrzegawcza i z poczuciem humoru. Posłanka Joanna Jaśkowiak z kolei w swój nierzucający się w oczy, ale skuteczny sposób likwidowała przeoczenia i niedoróbki oraz pilnowała zgodności z recepturą…

– W tym roku ponownie zbieramy na szczytny cel. Tym razem chodzi o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia chorób oczu u dzieci. Liczę, że przygotowane przez nas wypieki nie tylko zasmakują zwycięzcom licytacji, ale przede wszystkim pomogą uratować wzrok młodych pacjentów – mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Gdyby ktoś chciał wylicytować pierniki lub inne gadżety od prezydenta (a będą też bluzy, gry, trening na siłowni i wiele innych atrakcji), to będzie mógł to zrobić 30 stycznia podczas finału WOŚP na Stadionie Miejskim przy ul. Bułgarskiej. Warto też zajrzeć na Allegro, partnera WOŚP, bo niektóre aukcje już działają i licytować można już teraz.

Tegoroczny, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia pod hasłem „Przejrzyj na oczy”.

Źródło: UMP

Podziel się:

Ostatnio dodane: